Poniedziałek, 24 wrzesień 2018
Pogoda na dziś:
temp. 7 °C
temp. odcz. 4 °C
wiatr 23 km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 

 

„100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę – rola polskiego leśnictwa w tym okresie” (18 wrzesień 2018)

„100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę – rola polskiego leśnictwa w tym okresie” pod takim tytułem odbyła się w pierwszej połowie września Konferencja Polskiego Towarzystwa Leśnego Oddziału Ciechanowsko – Ostrołęckiego oraz uroczystość odsłonięcia krzyża przydrożnego wraz z posadzeniem pamiątkowej grupy drzew na terenie Nadleśnictwa Przasnysz.  
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)VIII Rajd Gwiaździsty im. Zacheusza Nowowiejskiego - zaproszenie (18 wrzesień 2018)

Nadleśnictwo Przasnysz, Lokalna Organizacja Turystyczna Północnego Mazowsza oraz Gmina i Miasto Chorzele zapraszają na VIII Rajd Gwiaździsty im. Zacheusza Nowowiejskiego
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Wypadek dwóch samochodów osobowych w miejscowości Żebry-Kordy (18 wrzesień 2018)

14 września bieżącego roku około godz. 17:15 doszło do zderzenia na drodze wojewódzkiej dwóch samochodów osobowych w miejscowości Żebry-Kordy gm. Czernice Borowe.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Pożar nieużytkowanego warsztatu szkolnego przy Zespole Szkół Powiatowych w Przasnyszu (18 wrzesień 2018)

13 września bieżącego roku około godz. 22:45 doszło do pożaru warsztatu szkolnego przy Zespole Szkół Powiatowych w Przasnyszu na ul. Mazowieckiej.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)PRZYSIĘGA ŻOŁNIERZY PÓŁNOCNEGO MAZOWSZA – TYM RAZEM W OSTROWI MAZOWIECKIEJ (17 wrzesień 2018)

W niedzielę, 23 września br. żołnierze 5. Mazowieckiej Brygady OT złożą przysięgę wojskową. Będzie to już czwarte zaprzysiężenie w 5.MBOT
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Miejsca Pamięci Narodowej w Gminie Czernice Borowe (17 wrzesień 2018)

Gmina Czernice Borowe od kilku lat pozyskuje dofinansowanie na remont grobów wojennych. Po wykonaniu nowych nagrobków: Nieznanego Żołnierza  i ofiar terroru hitlerowskiego pomordowanych w Pomiechówku, spoczywających na cmentarzu parafialnym w Czernicach Borowych oraz Nieznanego Żołnierza na cmentarzu parafialnym w Węgrze przyszedł czas na remont cmentarza z I wojny światowej w Chojnowie.
+ czytaj dalej + wasze opinie (3)Sukces „Dwójki” w Konkursie Szkolnych Kas Oszczędności (17 wrzesień 2018)

Prowadzony przez PKO Bank Polski od około pół wieku Konkurs dla Szkolnych Kas Oszczędności (SKO) ma na celu edukację ekonomiczną dzieci i młodzieży. W edycji 2017/2018 Szkoła Podstawowa nr 2 w Przasnyszu znalazła się w gronie najaktywniejszych placówek promujących SKO i otrzymała  nagrodę III stopnia.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Nasz News: 36. Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży do Rostkowa (FOTO + VIDEO) (16 wrzesień 2018)

Po raz 36. tysiące dzieci i młodzieży z diecezji płockiej, a także całego kraju wzięły udział w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Dzieci i Młodzieży do  Rostkowa, miejsca urodzenia św. Stanisława Kostki, ich patrona. Odbyła się ona w sobotę, 15 września.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)STARE KINO - NOWA BIBLIOTEKA: historia jednego projektu (FOTO + VIDEO) (15 wrzesień 2018)

13.09.2018 otworzyliśmy nową siedzibę naszej Biblioteki dla czytelników. Za nami bardzo intensywny czas planowania, projektowania, zdobywania środków, remontowania, urządzania, przeprowadzania…. Mieliśmy szczęście współpracy w realizacji projektu ze świetnymi fachowcami, którzy na każdym etapie oddali nam część swojej wiedzy, doświadczenia i umiejętności.
+ czytaj dalej + wasze opinie (4)Oficjalnie otwarto nową siedzibę Miejskiej Biblioteki Publicznej (15 wrzesień 2018)

12 września br., w Przasnyszu otwarto nową siedzibę Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Nałkowskiej w Przasnyszu. Biblioteka mieści się w wyremontowanym i gruntownie zmodernizowanym budynku dawnego kina przy ulicy Jarosława Dąbrowskiego.  Budynek ten już od czasów międzywojennych służył lokalnej społeczności jako ważny punkt na kulturalnej mapie miasta. Mieścił się tu wcześniej teatr miejski i kino.
+ czytaj dalej + wasze opinie (1)"Wrzesień z biblioteką" - zaproszenie (15 wrzesień 2018)

Miejska Biblioteka Publiczna w Przasnyszu zaprasza na "Wrzesień z biblioteką".
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Artur Gotz - zaproszenie na koncert (15 wrzesień 2018)

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza 28 września (piątek) godz. 19.00 na koncert Artura Gotza promujący nowy album Przeboje Wszech Czasów z Kabaretu Starszych Panów.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Wymiana studentów AIESEC w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym oraz Szkole Podstawowej nr 5 (15 wrzesień 2018)

Akademickie Liceum Ogólnokształcące już od kilku lat współpracuje z organizacją AIESEC, prowadzącą wymianę uczniów. Tym razem ALO oraz SP nr 5 odwiedzili wolontariusze Nat Odom z Kambodży i Moeko Sakuraba z Japonii.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)"Ocalić od zapomnienia..." - zaproszenie do zwiedzania wystawy w Chorzelach (14 wrzesień 2018)

Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele oraz Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Chorzelach zapraszają wszystkich mieszkańców na zwiedzanie wystawy pn. "Ocalić od zapomnienia..." zorganizowanej z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Uczczono pamięć poległych (14 wrzesień 2018)

W 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej oraz setną rocznicę odzyskania niepodległości w pierwszych dniach września br. uczczono pamięć poległych żołnierzy 21. Warszawskiego Pułku Piechoty „Dzieci Warszawy” oraz ofiar terroru hitlerowskiego zamordowanych w Pomiechówku spoczywających na cmentarzu parafialnym w Czernicach Borowych i Żołnierzy Mazowieckiej Brygady Kawalerii na cmentarzu parafialnym w Węgrze.
+ czytaj dalej + wasze opinie (1)Nowe oświetlenie w Krzynowłodze Małej (14 wrzesień 2018)

W sierpniu ruszył kolejny etap rozbudowy oświetlenia ulicznego w gminie. Za niemal 20 tysięcy złotych udało się powiesić kolejne oprawy, które będą służyć mieszkańcom samej Krzynowłogi.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Dożynki gminno-parafialne w Czernicach Borowych (ZDJĘCIA) (14 wrzesień 2018)

Dożynki, to niepowtarzalna okazja, by cieszyć się z dobrze wykonanej pracy w polu i wspólnie uszanować wysiłek każdego związanego z ziemią mieszkańca gminy. W niedzielę 9 września 2018 roku odbyły się w dożynki gminno–parafialne w Czernicach Borowych, których współorganizatorem była Parafia Czernice Borowe.
+ czytaj dalej + wasze opinie (1)Połknął torebkę z marihuaną? (13 wrzesień 2018)

We wtorek 11 września br. podczas pobytu w szkole 17 letni uczeń połknął torebkę foliową. Poinformował, że w torebce był susz marihuany.
+ czytaj dalej + wasze opinie (1)Zdarzenie drogowe na skrzyżowaniu ulic Słowackiego- Orlika (13 wrzesień 2018)

W poniedziałek (10 września br.) w godzinach popołudniowych na skrzyżowaniu ulic Słowackiego i Orlika w Przasnyszu doszło do zdarzenia drogowego do którego doprowadził 17 letni kierujący.
+ czytaj dalej + wasze opinie (2)Nasz News: Nawet suchy kasztanowiec zakwitł na cześć św. Stanisława Kostki (ZDJĘCIA) (13 wrzesień 2018)

Jego kult zrodził się natychmiast i spontanicznie. Wieść o śmierci Stanisława rozeszła się bardzo szybko. Do ciała zmarłego zaczęli przybywać ojcowie Kościoła i mieszkańcy Rzymu. Wbrew zwyczajom zakonu zwłoki młodzieńca ustrojono kwiatami i złożono do drewnianej trumny... - mowa o św. Stanisławie Kostce, patronie młodzieży i Miasta Przasnysz.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)


« poprzednie 1 [ 2 ] 3 4 5 6 7 8 9 10 ... następne »
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.08 s.