Poniedziałek, 21 styczeń 2019
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 

Uwaga na oszustów ! (17 styczeń 2019)

Dzisiaj na terenie Przasnysza doszło do dwóch próby wyłudzeń metodą na policjanta i kuriera o czym przekonali się mieszkańcy Przasnysza.
+ czytaj dalej + wasze opinie (2)Wypadek samochodu osobowego w miejscowości Zawadki (17 styczeń 2019)

17 stycznia bieżącego roku około godz. 8:15 doszło do wypadku samochodu osobowego na drodze gminnej w miejscowości Zawadki.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Skoczył z mostu, złapali go policjanci (17 styczeń 2019)

W miniony wtorek młody mężczyzna chciał targnąć się na własne życie. Skoczył z mostu, jednak dzięki czujności, szybkości i zdecydowaniu policjantów mężczyzna został w ostatniej chwili złapany za ubrania, a następnie wciągnięty na most. Dramatyczna sytuacja zakończyła się szczęśliwie.
+ czytaj dalej + wasze opinie (1)Robocze spotkanie Zarządu Powiatu z wójtami i burmistrzami miast i gmin powiatu przasnyskiego (17 styczeń 2019)

15 stycznia 2019 r. z inicjatywy starosty Krzysztofa Bieńkowskiego, w przasnyskim starostwie odbyło się robocze spotkanie z wójtami i burmistrzami z terenu naszego powiatu. Włodarze wspólnie debatowali na temat bieżących wyzwań i problemów, z którymi mierzą się lokalne samorządy.
+ czytaj dalej + wasze opinie (6)Sto lat polskich bojów – w godzinę (17 styczeń 2019)

Historia nie jest dla współczesnych uczniów przedmiotem najłatwiejszym. Warto zatem korzystać z nowoczesnych sposobów, by przybliżać młodym pokoleniom dzieje przeszłe. Tak od lat czyni Szkoła Podstawowa w Romanach-Seborach, która przygotowuje żywe lekcje historii, oparte na dramie.
+ czytaj dalej + wasze opinie (2)Informacja o badaniach statystycznych (17 styczeń 2019)

Urząd Statystyczny w Warszawie przekazuje informacje o planowanych w 2019 roku badaniach ankietowych, skierowanych do m.in. mieszkańców województwa mazowieckiego, w tym osób prowadzących działalność rolną.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)"Ferie z Biblioteką" w Bogatem - zaproszenie (17 styczeń 2019)

Gminna Biblioteka Publiczna im. Józefa Narzymskiego w Bogatem serdecznie zaprasza wszystkie dzieci na "Ferie z Biblioteką"
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Wystawiono księgę kondolencyjną poświęconą pamięci Pawła Adamowicza (16 styczeń 2019)

W Muzeum Historycznym w Przasnyszu wystawiono księgę kondolencyjną poświęconą pamięci Pawła Adamowicza. Do księgi kondolencyjnej mogą wpisać się wszyscy mieszkańcy.
+ czytaj dalej + wasze opinie (6)Przegląd inwestycji powiatu przasnyskiego (16 styczeń 2019)

Pierwszy miesiąc pracy nowej Rady i Zarządu Powiatu już za nami. Był to bardzo intensywny i pracowity okres zarówno dla starosty przasnyskiego, wicestarosty, jak też całego Zarządu i Rady.
+ czytaj dalej + wasze opinie (14)Promocja książki "KL Soldau - Tablica Pamięci" - zaproszenie (16 styczeń 2019)

Zapraszamy serdecznie na promocję książki Benedykta Zygfryda Perzyńskiego  "KL SOLDAU -Tablica Pamięci". Książka poświęcona została niemieckiemu, a następnie sowieckiemu obozowi w Działdowie.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)II Gminny Turniej Gier Planszowych w Chorzelach - zaproszenie (16 styczeń 2019)

Elektroniczna "Prawda czy Fałsz", geograficzna "Barcelona czy Werona", "5 Sekund" na każdą odpowiedź, a może sprawdzenie sprytu i refleksu w tradycyjnym "Chińczyku"? To tylko kilka możliwości, jakie czekają na miłośników gier planszowych podczas II Gminnego Turnieju Gier Planszowych o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Chorzele w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Chorzelach i wszystkich jej Filiach Bibliotecznych, w dniach od 28 stycznia do 3 lutego.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Konkurs ekologiczny dla szkół (16 styczeń 2019)

Rusza IV edycja ogólnopolskiego konkursu ekologicznego dla dzieci szkół podstawowych: Mistrz Recyklingu Maks porządkuje odpady. Konkurs odbędzie się od 15 stycznia do 30 marca tego roku. Konkurs jest organizowany przez Fundację Chlorofil, a patronat nad nim objął m.in. marszałek województwa mazowieckiego.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)KPP: Zgłoś autobus do kontroli (16 styczeń 2019)

Mając na względzie potrzebę zapewnienia bezpieczeństwa podczas przejazdów na zorganizowane formy wypoczynku, w czasie wzmożonych wyjazdów dzieci i młodzieży mazowiecka Policja informuje o możliwość zgłoszenia do kontroli autobusu przewożącego dzieci i młodzież. Kontrole będą przeprowadzane przez policjantów po uprzednim zgłoszeniu dokonanym telefonicznie. Sposób „zamawiania” kontroli opisano poniżej.
+ czytaj dalej + wasze opinie (1)Policjant po służbie uratował tonącego (16 styczeń 2019)

Przasnyski policjant sierż. Piotr Klik w czasie wolnym od służby uratował tonącego mężczyznę, który wpadł do rzeki Orzyc w miejscowości Ciepielewo. Mieszkaniec gm. Szelków skierował do Komendanta Powiatowego Policji w Przasnyszu specjalne podziękowanie wyróżniające bohaterską postawę funkcjonariusza.
+ czytaj dalej + wasze opinie (5)Biblioteka dla smyka - relacja MBP (16 styczeń 2019)

Za nami pierwsze spotkanie z nowego cyklu "Biblioteka dla Smyka". Zajęcia te mają na celu połączenie zabawy z nauką. Jednocześnie  dzieci, które nas odwiedzają mają okazję nawiązać nowe znajomości oraz  przyjaźnie.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Kolędowanie dla Łukasza w Jednorożcu - zaproszenie (16 styczeń 2019)

Regionalny Zespół Pieśni i Tańca "Młode Kurpie" serdecznie zaprasza Parafian, Przyjaciół Łukasza, Sympatyków Zespołu i Wszystkich Mieszkańców o Wrażliwym Sercu na Koncert Kolęd i okazanie wsparcia Łukaszowi.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)Komentarz Starosty Przasnyskiego Krzysztofa Bieńkowskiego w sprawie oświadczenia Pana Sławomira Czaplickiego opublikowanego na stronie portalu InfoPrzasnysz w dniu 12 stycznia 2019 r. (15 styczeń 2019)
Pan Sławomir Czaplicki Zastępca Dyrektora Wydziału Rozwoju Gospodarczego, Rynku Pracy, Promocji, Rolnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Przasnyszu złożył pismo z prośbą o rozwiązanie stosunku pracy.
+ czytaj dalej + wasze opinie (10)Krzysztof Bieńkowski wybrany jednogłośnie na Zastępcę Przewodniczącego Konwentu Powiatów Województwa Mazowieckiego. (15 styczeń 2019)

14 stycznia 2019 r. w Starostwie Powiatowym w Pruszkowie, podczas pierwszego posiedzenia Konwentu Powiatów Województwa Mazowieckiego, starosta przasnyski Krzysztof Bieńkowski został jednogłośnie wybrany głosami pozostałych starostów na stanowisko Wiceprzewodniczącego Konwentu.
+ czytaj dalej + wasze opinie (2)Bezpieczna przasnyszanka. Ruszają zapisy na bezpłatny kurs samoobrony dla pań. (15 styczeń 2019)

Macie przynajmniej 16 lat. Narzekacie na brak pewności siebie, nie macie podstawowych umiejętności obrony przed atakiem napastnika i narzekacie na słabą kondycję? Pora to zmienić! Tym bardziej, że nasz kurs jest zupełnie darmowy.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)I Amatorskie Zawody Pływackie o Puchar Starosty - zaproszenie (15 styczeń 2019)

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na I Amatorskie Zawody Pływackie o Puchar Starosty, które odbędą się 10 lutego 2019 roku.
+ czytaj dalej + wasze opinie (0)


« poprzednie 1 [ 2 ] 3 4 5 6 7 8 9 10 ... następne »
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.09 s.