Wtorek, 30 maj 2017
Pogoda na dziś:
temp. 21 °C
temp. odcz. 21 °C
wiatr 8 km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 
Informacje dla osób, które utraciły dowód osobisty
Źródło : UM Przasnysz, (20 luty 2014)
Rozmiar tekstu: A A A

Osoba, która utraciła dowód osobisty, jest obowiązana niezwłocznie zawiadomić o tym najbliższy organ gminy lub właściwą ze względu na miejsce pobytu polską placówkę konsularną. W razie kradzieży powiadamia się również najbliższą jednostkę Policji. Organy te wydają zaświadczenie o utracie dowodu osobistego, ważne do czasu wydania nowego dokumentu oraz powiadamiają
o tym organ, który wydał dowód osobisty w celu, unieważnienia dokumentu.

Zawiadomienie o utracie dowodu osobistego wymaga osobistego stawiennictwa osoby, która utraciła dowód osobisty, a w przypadku małoletnich lub osób ubezwłasnowolnionych – odpowiednio rodzica albo opiekuna lub kuratora ustanowionego przez sąd.

W przypadku niemożności osobistego stawiennictwa osoby, która utraciła dowód osobisty zawiadomienia może dokonać pełnomocnik, po okazaniu pełnomocnictwa, udzielonego na piśmie.
Osoba, która utraciła dowód osobisty jest obowiązana niezwłocznie wystąpić
o wydanie nowego dokumentu do właściwego organu gminy.

W razie znalezienia własnego dowodu osobistego zgłoszonego, jako utracony należy niezwłocznie zwrócić go organowi, który wydał ten dokument.

W razie znalezienia dowodu osobistego innej osoby, należy niezwłocznie dowód osobisty przekazać organowi, który go wydał w celu unieważnienia, lub przekazać ten dokument właścicielowi. W tym przypadku właściciel dokumentu może również zawiadomić o utracie dowodu osobistego najbliższy organ gminy w celu unieważnienia.


Waldemar Trochimiuk
Burmistrz Przasnysza
skrót wiadomości
 
Treść opinii:
Autor:
Kod z obrazka:
Data: 20 luty 2014, 02:59
lepiej powiedz jak tam Twoja lustracja burmistrzu , a jak komuś zaginęła teczka jaką ktoś mu założył w poprzednim  ustroju to gdzie ma się zgłosić , do Ciebie ?
starosta Data: 20 luty 2014, 03:06
Zgodnie z treścią art. 327 § 1 kk degradacja obejmuje utratę posiadanego stopnia wojskowego i powrót do stopnia szeregowego. Paragraf 2 cytowanego artykułu stanowi, że sąd może orzec degradację w razie skazania za przestępstwo umyślne, jeżeli rodzaj czynu, sposób i okoliczności jego popełnienia pozwalają przyjąć, że sprawca utracił właściwości wymagane do posiadania stopnia wojskowego, a zwłaszcza w wypadku działania w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Artykuł 328 kk zawęża krąg podmiotowy. Zgodnie z brzmieniem tego artykułu sąd może orzec degradację tylko wobec osoby, która w chwili popełnienia czynu zabronionego była żołnierzem, chociażby przestała nim być w chwili orzekania.


ePrzasnysz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii internautów. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, obraźliwe, wulgarne, naruszające zasady współżycia społecznego albo naruszające prawa ePrzasnysz.pl lub innych podmiotów może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.01 s.