Czwartek, 21 czerwiec 2018
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 
Powiat: Wyróżnienia za ochronę i promocji zdrowia mieszkańców
Źródło : Starostwo Powiatowe , (03 styczeń 2012)
Rozmiar tekstu: A A A

Podczas sesji, 29 grudnia 2011 roku Rada Powiatu Przasnyskiego uhonorowała niepubliczne podmioty i osoby prowadzące działalność skierowaną na rzecz ochrony i promocji zdrowia mieszkańców powiatu przasnyskiego.

Rada Powiatu Przasnyskiego wyróżniła 9 Niepublicznych Zakładów Podstawowej Opieki Zdrowotnej funkcjonujących w powiecie przasnyskim, 2 Niepubliczne Specjalistyczne Zakłady Opieki Zdrowotnej, Aptekę „Eliksir” w Przasnyszu oraz Pełnomocnika Okręgowej Rady Aptekarskiej w Warszawie w Powiecie Przasnyskim Panią Beatę Dziak — Konkolewską. Zasadniczą działalnością wyróżnionych zakładów jest świadczenie usług medycznych dla lokalnej społeczności z zakresu podstawowej i specjalistycznej opieki zdrowotnej poprzez prowadzenie profilaktyki, diagnostyki, leczenia ambulatoryjnego oraz udzielania świadczeń poza siedzibą. Podmioty te spełniają niezbędne standardy w zakresie realizowanych usług, co potwierdzają podpisane umowy z NFZ. O wysokiej jakości usług medycznych świadczy również zaufanie jakim powyższe zakłady cieszą się wśród mieszkańców powiatu przasnyskiego. Nie bez znaczenia jest również doskonała współpraca placówek z Samodzielnym Publicznym Zespołem Zakładem Opieki Zdrowotnej w Przasnyszu.

Wyróżnione zakłady, mimo, że funkcjonują w trudnym otoczeniu prawnym przez tyle lat nigdy nie przerwały swojej działalności i nie pozostawiły swoich pacjentów bez pomocy medycznej. Niech, zatem powyższe wyróżnienie będzie formą uhonorowania ogromnego wkładu pracy, poświęceń i starań wszystkich pracowników tych zakładów mających na uwadze dobro i bezpieczeństwo pacjentów.
Uhonorowano także Panią Beatę Dziak - Konkolewską pełniącą funkcję Pełnomocnika Okręgowej Rady Aptekarskiej w Warszawie w Powiecie Przasnyskim, która od lat sumiennie i bezkonfliktowo współpracuje ze Starostwem Powiatowym w Przasnyszu w zakresie uzgodnień dotyczących ustalania rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie Powiatu Przasnyskiego.

Wśród wyróżnionych w dniu dzisiejszym jest także „ELIXIR” Spółka z o.o. w Małszewie Apteka w Przasnyszu. Jest to pierwsza i najstarsza apteka w powiecie przasnyskim, która pełni dyżury praktycznie w sposób ciągły. Tym samym znacząco zaspokaja potrzeby mieszkańców powiatu z zakresu usług farmaceutycznych.

Jest dla nas niezwykle ważne, że dostęp do leków i środków medycznych jest zapewniony w porze nocnej, w dni świąteczne i dni wolne od pracy. Zdajemy sobie sprawę, że odbywa się to kosztem właścicieli aptek i ich personelu. Cieszymy się, że mimo napotykanych trudności farmaceuci poważnie traktują swoje powołanie.

Prosimy o wystąpienie przedstawicieli wyróżnionych podmiotów:
1. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Poradnia „MEDICUS” w Jednorożcu
2. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „MEDICA” w Czernicach Borowych
3. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Przychodnia Rodzinna” w Krzynowłodze Małej
4. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „SALUS” w Chorzelach
5. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Przychodnia Lekarska „SUPERMED” w Przasnyszu
6. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Przychodnia Świerczewo” w Przasnyszu
7. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Medyk” w Przasnyszu
8. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Eskulap” w Przasnyszu
9. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Eskulap” w Krasnem
10. Niepubliczny Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej „MEDEUSZ” w Chorzelach
11. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Caritas Diecezji Płockiej — Placówka w Przasnyszu
12. „ELIXIR” Spółka z o.o. w Małszewie Apteka w Przasnyszu
13. Pełnomocnika Okręgowej Rady Aptekarskiej w Warszawie w Powiecie Przasnyskim Panią Beatę Dziak - Konkolewską

skrót wiadomości
 
Treść opinii:
Autor:
Kod z obrazka:
znachor Data: 03 styczeń 2012, 12:07
miejscowe apteki łupią ludzi jak mogą . przykład paski do pomiaru cukru Przasnysz 3,20 zł , Warszawa 1 grosz . insulina Przasnysz 45 zł , Warszawa 15 zł . inne leki są często na połowę tańsze . Sprzedaż wódki jest prowadzona również w porze nocnej , ponieważ jest to niezły interes . dlaczego nie sprzedawać w ten sposób leków ?
mieszkanka okol Data: 03 styczeń 2012, 18:06
a wspomniana apteka „ELIXIR” to najdroższa apteka w mieście
Data: 05 styczeń 2012, 00:05
Przesada ,ESKULAP w Przasnyszu działa 1 rok,a nawet nie cały odliczając rozruch.Wysoka Rado Powiatu,czym wyróżnił się ten zakład?
nikt Data: 08 styczeń 2012, 19:04
Jaka rada, takie wyróżnienia.
x Data: 08 styczeń 2012, 20:19
Zwracam honor przychodni Eskulap w Przasnyszu.OTóż już wiem wyróżnili się uczciwą pracą na rzecz pacjentów w ostatnich dniach.Chwała lekarzom tam zatrudnionym,recepty bez pieczątek.Jeden z lekarzy korzystając z laptopa świetnie poradził sobie z nowym wykazem leków.Dziękuję za takie podejście do pacjentów.Pozostali bierzcie przykład.Tak na marginesie chciałbym ,aby w ten sposób pracowali lekarze przychodni przy ul.B.Joselewicza.Panie Dyrektorze ZOZ rozważy pan ten temat.
ADA Data: 11 styczeń 2012, 00:41
PROSZĘ SIĘ ODCZEPIĆ OD MOJEGO DYREKTORA ZOZ!!!
Data: 11 styczeń 2012, 22:05
UCH, Ado,nie odczepię się to Go sobie weż ,nie musi być dyrektorem,możę być tylko Emerytem.Nawet nie wiesz jak prawidłowo nazywa się ta instytucja.


ePrzasnysz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii internautów. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, obraźliwe, wulgarne, naruszające zasady współżycia społecznego albo naruszające prawa ePrzasnysz.pl lub innych podmiotów może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.02 s.