Wtorek, 19 marzec 2019
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 
Czy w powiecie przasnyskim będzie bezpieczniej na drogach?
Źródło : Starostwo Powiatowe w Przasnyszu, (10 styczeń 2019)
Rozmiar tekstu: A A A

Poprawa stanu bezpieczeństwa na drogach w powiecie przasnyskim była głównym tematem wtorkowego (08.01.2019 r.) spotkania Starosty Przasnyskiego Krzysztofa Bieńkowskiego i Komendanta Powiatowego Policji w Przasnyszu insp. Tomasza Łysiaka.

Mimo stale prowadzonych działań prewencyjnych i informacyjnych przez funkcjonariuszy przasnyskiej Policji oraz działań zarządców dróg, niemal codziennie lokalne media informują nas o groźnych wypadkach, często tragicznych, do których dochodzi na terenie powiatu. Sytuacja ta wymaga podjęcia zdecydowanych działań przez wszystkie podmioty zaangażowane w organizację ruchu drogowego.

Pomysłem na rozwiązanie tego istotnego dla wszystkich mieszkańców problemu jest, proponowane przez Komendanta KPP w Przasnyszu, powołanie Powiatowej Rady Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Ciało te, zrzeszające przedstawicieli samorządów z terenu powiatu przasnyskiego i zarządców dróg, służby mundurowe czy organizacje pozarządowe mogłoby wspólnie opracować długofalową strategię działań oraz wspólne wdrażanie rozwiązań służących poprawie bezpieczeństwa na szlakach komunikacyjnych.

Krzysztof Bieńkowski przychylnie odniósł się do propozycji insp. Tomasza Łysiaka, deklarując pełną współpracę w zakresie opracowania koncepcji organizacyjnej i formalno-prawnej Rady. Poziom bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest jedną z najbardziej istotnych kwestii dla mieszkańców powiatu przasnyskiego. - Ogrom tragedii ludzkiej spowodowany skutkami licznych wypadków drogowych mobilizuje nas wszystkich do podjęcia pilnych, skoordynowanych działań na rzecz ograniczenia ryzyka związanego z korzystaniem z infrastruktury drogowej na terenie powiatu przasnyskiego – powiedział starosta.
skrót wiadomości
 
Treść opinii:
Autor:
Kod z obrazka:
tom Data: 10 styczeń 2019, 19:23
Konkretne działanie. dobre!
faszysta Data: 10 styczeń 2019, 19:44
wiele nie potrzeba - edukacja w szkołach nawet godzina w miesiącu wystarczy ; młodzież jak przy - ćpana wchodzi na przejścia zupełnie nie patrząc nawet w lewo czy coś akurat nie jadzie i jeszcze uszy słuchawkami zatkane ! a jak wlezie pod auto to dopiero problem i pies warczy na kierowcę
Iks Data: 10 styczeń 2019, 22:09
Wyciąć stare drzewa przy drogach, od razu będzie bezpieczniej.
NIEZADOWOLONY Data: 11 styczeń 2019, 11:52
POLICJA TO TYLKO UMIE MANDATY SOLIĆ ZA BYLE GÓWNO PRZED DZIESIĄTYM ZBIERAJĄC SOBIE NA PREMIE.
NIEZADOWOLONY Data: 11 styczeń 2019, 11:55
TAM GDZIE ICH POTRZEBA TO ICH NIEMA JAK JAKIŚ ŁOBUZ LATEM ROZBIJA BUTELKI NA ULICY TO ZANIM PRZEJADĄ TO TEN GOŚCIU UCIEKNIE TAKA TA NASZA POLICJA ŚMIECHU WARTE.  


ePrzasnysz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii internautów. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, obraźliwe, wulgarne, naruszające zasady współżycia społecznego albo naruszające prawa ePrzasnysz.pl lub innych podmiotów może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.02 s.