Piątek, 22 luty 2019
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 
Pożar w Szpitalu Powiatowym w Przasnyszu - ćwiczenia ewakuacyjne
Źródło : KP PSP Przasnysz, (04 grudzień 2018)
Rozmiar tekstu: A A A

W dniu 4 grudnia br. około godz. 10:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu wpłynęło zgłoszenie z monitoringu przeciwpożarowego o pożarze w Szpitalu Powiatowym w Przasnyszu. Natychmiast na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane zastępy Straży Pożarnej.

Po przybyciu na miejsce okazało się, że ewakuacja z zagrożonego oddziału już trwa. Kierujący Działaniami Ratowniczymi otrzymał informację od Dyrektora Szpitala o miejscu wystąpienia pożaru i liczbie ewakuowanych osób.

Strażacy przystąpili do akcji gaśniczej i przeszukali zadymione piętro w celu wykluczenia obecności osób poszkodowanych. W zadymionej strefie nie było już żadnych osób. Do symulowanego pożaru doszło na pierwszym piętrze w pomieszczeniach administracyjno-biurowych w skutek zwarcia instalacji elektrycznej w kuchence mikrofalowej. Ogień zajął mikrofalówkę, następnie szafki i wyposażenie wnętrza.

Na szczęście były to tylko ćwiczenia mające na celu wypracowanie prawidłowych nawyków, przypomnienie obowiązujących procedur oraz ulepszenie współpracy pomiędzy personelem szpitala a strażakami. Dla strażaków z przasnyskiej komendy ćwiczenia były również okazją do zapoznania się z obiektem, drogami dojazdowymi do poszczególnych części szpitala oraz planem szpitalnych budynków.

Akcja ratownicza w szpitalu jest bardzo trudna, bo większość z ratowanych to pacjenci, osoby chore, których ewakuacja jest bardziej skomplikowana.

Po ćwiczeniach odbyło się spotkanie robocze strażaków z dyrekcją szpitala oraz pracownikami odpowiedzialnymi za BHP i Ochronę Przeciwpożarową, na którym omówiono działania i wyciągnięto wnioski w celu ulepszenia procesu ewakuacji, a tym samym poprawę bezpieczeństwa pacjentów i  personelu.
skrót wiadomości
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.01 s.