Piątek, 22 luty 2019
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 
Spotkanie Autorskie z Moniką Sawicką w Chorzelach
Źródło : MGBP, (04 grudzień 2018)
Rozmiar tekstu: A A A

Monika Sawicka jest polską pisarką powieści obyczajowych, w których opowiada o najważniejszych sprawach w życiu każdego człowieka – miłości, przyjaźni, ale także o ludzkich słabościach i codziennych problemach.

Monika Maria Sawicka przyszła na świat 5 stycznia 1971 roku w Łodzi jako Monika Ubysz. Pierwotnie planowała zostać patologiem, a następnie aktorką. Porzuciła jednak te plany jeszcze w klasie maturalnej. Z wykształcenia jest dziennikarką – udziela się między innymi w osiedlowej telewizji Otwarta Telewizja Młodych RETSAT1, która działa na łódzkim osiedlu Retkinia. Pisuje także felietony. Studiowała też na kierunku stosunków międzynarodowych. Jednak jej największą pasją jest pisanie.

Sawicka zadebiutowała w 2005 roku powieścią zatytułowaną „Kruchość porcelany”. Jest to opowieść o Zuzannie Maks, która jest przedsiębiorczą, zadbaną kobietą, która wiedzie dostatnie, szczęśliwe, wydawać by się mogło idealne życie u boku przystojnego męża i córeczki. Okazuje się jednak, że to tylko pozory, a dramatyczna prawda, która skrywa się za zamkniętymi drzwiami jej domu, jest zupełnie inna. Powieść ta zyskała uznanie czytelników, co poskutkowało tym, że kilkakrotnie znajdowała się na listach bestsellerów. Pełna skrajnych emocji, przejmująca historia doświadczonej przez los Zuzanny nie pozwala przejść obok tej powieści obojętnie.

Kolejną znaczącą pozycją w dorobku Moniki Sawickiej jest powieść z 2006 roku zatytułowana „Serwantka”. Tym razem autorka postawiła na humor z nutką nostalgii. W publikacji tej poruszane są tematy dość poważne, które dotykają wiele kobiet – zdrada, rozwód i wiele innych życiowych przeciwności, którym trzeba stawić czoła. Jednak Sawicka przedstawia to wszystko w tak lekki i zabawny sposób, że przyprawia o uśmiech każdą czytelniczkę, która sięgnie po tę książkę, bez względu na wiek.

Pisarka jak dotychczas opublikowała kilkanaście powieści z różnych, wręcz skrajnych gatunków, w tym nowy cykl, na który składają się powieści obyczajowe „Dobrze, że jesteś” oraz „Za rok o tej porze”, książeczkę dla dzieci „O Kajtku szczęściarzu”, erotyczną powieść „Gra wstępna” oraz kolekcję listów wymienianych z przyjaciółką Moniką Kamieńską zebranych w „M do kwadratu”.

Monika Sawicka wspólnie z Anną Brędowską powołała do życia Fundację im. Sandry Brędowskiej „Vade-Mecum – Chodź ze mną”, która ma za zadanie wspierać młode talenty. Prywatnie jest żoną przedsiębiorcy i matką dorosłej już córki Karoliny. Jest też fanką literatury i muzyki – z przyjemnością słucha lirycznych utworów Edith Piaf, Michała Bajora i Leonarda Cohena, ale nie gardzi też swingiem. Hoduje także zwierzęta – dwa psy i dwa koty.

Wczoraj, czyli 28 listopada Pani Monika Sawicka zawitała do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Chorzelach, gdzie poprowadziła 3 spotkania autorskie. Pierwsze odbyło się w MGBP Filii Bibliotecznej w Krukowie przy współpracy ze Publiczną Szkołą Podstawową w Krukowie. Warsztaty te były przeznaczone dla najmłodszych uczniów i obejmowały twórczość autorki dotyczącą cyklu o psie Kajtku: "O Kajtku szczęściarzu", "Kajtuś patriota", "Zakochany Kajtuś" czy "Kajtuś rusza w świat". Spotkanie nr 2 zostały przeprowadzone w Chorzelach przy współpracy biblioteki szkolnej i Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2. W tych warsztatach plastyczno-literackich uczestniczyli uczniowie klasy V szkoły podstawowej, a zadaniem uczestników było stworzenie "Mojej książki marzeń".

I wreszcie ostatnie spotkanie przeznaczone było dla dorosłej publiczności, na którym autorka poruszyła tematyka miłości, zakochania i różnic w zachowaniu kobiet i mężczyzn, uwarunkowanych inną budową mózgów oraz emocjonalnym postrzeganiem rzeczywistości przez kobiety i analitycznym przez mężczyzn. Ostatnie spotkanie odbyło się MGBP Filii Bibliotecznej w Zarębach. Pisarka mówiła także o intuicji, potędze podświadomości, o szczęściu i przeznaczeniu, któremu jednak w życiu trzeba pomagać. Zachęciła też do zaglądania na jej profil na Facebooku.

Na zakończenie każdego ze spotkań uczestnicy mogli nabyć książki pisarki, poprosić o dedykację i chwilę porozmawiać z gościem.
skrót wiadomości
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.01 s.