Piątek, 22 luty 2019
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 
ERASMUS+ PO RAZ DRUGI W KENie!
Źródło : LO im. KEN, (19 listopad 2018)
Rozmiar tekstu: A A A

Takiej passy nie ma żadne liceum w regionie. LO im. KEN zdobyło właśnie drugi z rzędu grant na realizację projektu z europejskiego programu Erasmus +. Do tej pory żadnej szkole z powiatu przasnyskiego czy powiatów ościennych taka sztuka się nie udała.

Pierwszy raz udało się pozyskać pieniądze od Erasmusa w roku 2015. Wtedy przasnyskie liceum wespół z niemieckim Kathe-Kollwitz Gymnasium oraz francuskim Lycee du Saint-Maixent przygotowało projekt edukacyjny poświęcony historiom wojen z XX wieku. Zadzierzgnięte wtedy sympatie z zagranicznymi partnerami zaprocentowały podczas ponownego ubiegania się o środki europejskie. Trzy szkoły złożyły w marcu wspólny wniosek z zakresu edukacji ekologicznej.
I ponownie się udało.

Dzięki temu do połowy 2020 roku nasze liceum będzie prowadzić szereg działań o charakterze edukacyjnym, ale także i promocyjnym. Uczniowie i nauczyciele zaangażowani w to przedsięwzięcie będą najpierw budować międzynarodowe zespoły, których zadaniem będzie diagnozowanie problemów z zakresu ekologii, a następnie edukacja obywatelska prowadząca do zmiany postaw. Nie tylko samej młodzieży w szkołach, lecz także lokalnych społeczności każdej z trzech szkół.

Najprzyjemniejszą częścią tej wymiany będą tzw. mobilności, czyli wspólne wyjazdy do każdego z krajów partnerskich. Na pierwszy ogień idzie Francja. Tam wybrani uczestnicy pojadą na przełomie marca i kwietnia przyszłego roku. Potem w październiku wszyscy spotkają się w Monachium. Podsumowanie projektu nastąpi w kwietniu 2020 roku w Przasnyszu.

Szczegóły projektu zostały ustalone podczas pierwszego spotkania nauczycieli z trzech partnerskich szkół, które odbyło się pod koniec września w Warszawie. Naszą szkołę reprezentowali Panowie Robert Kozakowski, Michał Wiśnicki i Krzysztof Załęski. Aktualnie trwa rekrutacja uczniów do udziału w Erasmusie. Pierwsze realne działania zostały podjęte już w listopadzie.

Całkowita wartość projektu wynosi 100 000 euro. Przasnyska szkoła, jako lider projektu, otrzyma łącznie około 37 000 euro, czyli ok. 160 000 złotych. Środki te pozwolą m.in. na zapewnienie bezpłatnych przejazdów uczniów, zakup niezbędnych środków edukacyjnych czy bilety wstępu do atrakcyjnych miejsc w każdym z trzech krajów. Projekt zakończy się w sierpniu 2020 roku.
skrót wiadomości
 
Treść opinii:
Autor:
Kod z obrazka:


Brak Waszych opinii do tego artykułu.
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.01 s.