Wtorek, 19 marzec 2019
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 
Pożar garażu i samochodu osobowego w miejscowości Mchówko
Źródło : KP PSP Przasnysz, (18 listopad 2018)
Rozmiar tekstu: A A A

17 listopada bieżącego roku około godz. 12:50 w miejscowości Mchówko gm. Przasnysz doszło do pożaru wyposażenia garażu i samochodu osobowego w budynku mieszkalnym.

W chwili przybycia na miejsce zdarzenia straży pożarnej palił się przód samochodu osobowego Opel Astra oraz narzędzia wokół pojazdu w garażu budynku mieszkalnego. Mieszkańcy domu znajdowali się na zewnątrz budynku.

Strażacy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, dokonaniu rozpoznania, odłączeniu zasilania elektrycznego w budynku i zakręceniu instalacji gazowej w pojeździe przystąpili do gaszenia pożaru. Działania prowadzono wewnątrz budynku podając jeden prąd piany ciężkiej w natarciu na źródło ognia. Strażacy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych.

W trakcie działań gaśniczych właściciel zgłosił, że podczas próby gaszenia pożaru doznał poparzenia prawej dłoni i rany palca. Wdrożono wobec niego kwalifikowaną pierwszą pomoc (schładzanie oparzenia wodą, założenie opatrunku jałowego na ranę i wsparcie psychiczne).

Przybyły na miejsce zdarzenia zespół ratownictwa medycznego zabrał poszkodowanego mężczyznę do szpitala.

Po ugaszeniu widocznych płomieni pojazd został wyciągnięty na zewnątrz budynku i ponownie przelany środkiem gaśniczym. Pomieszczenia zostały sprawdzone kamerą termowizyjną i miernikiem wielogazowym w celu wykluczenia potencjalnego zagrożenia.

W wyniku pożaru całkowitemu spaleniu uległ samochód osobowy Opel Astra oraz częściowemu spaleniu uległo wyposażenie garażu wraz z podbitką.

Działania ratowniczo-gaśnicze prowadziła Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza z Przasnysza oraz Ochotnicza Straż Pożarna KSRG z Mchowa.
skrót wiadomości
 
Treść opinii:
Autor:
Kod z obrazka:
poparzony Data: 21 listopad 2018, 18:03
chyba oparzenia a nie poparzenia


ePrzasnysz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii internautów. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, obraźliwe, wulgarne, naruszające zasady współżycia społecznego albo naruszające prawa ePrzasnysz.pl lub innych podmiotów może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.01 s.