Piątek, 22 luty 2019
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 
Nasz News: Gaz już w Przasnyszu
(17 listopad 2018)
Rozmiar tekstu: A A A

Osoby, które mają w Przasnyszu nieruchomości przy głównej nitce gazowej, i które chciałyby jeszcze w tym roku zacząć korzystać z gazu, powinny jak najszybciej udać się do Urzędu Miasta w Przasnyszu.  

O możliwości przyłączenia do gazu poinformował burmistrz Waldemar Trochimiuk na sesji Rady Miejskiej w Przasnyszu, 15 listopada.
- Kto zgłosi się do końca listopada, jest duża szansa, że jeszcze w tym roku zacznie korzystać z gazu. Oczywiście trzeba spełnić określone warunki, ale nie są one trudne do realizacji. W tym przypadku chodzi o nieruchomości, które np. mają gaz skroplony w butlach lub mają możliwość zakupu pieca, zamontowania go i zrobienia na szybko swojego przyłącza. Jeśli chodzi o nieruchomości oddalone od głównej sieci, to - jeśli właścicieli w danej okolicy skrzyknie się więcej, to i gaz dotrze szybciej. Najdłużej mogą czekać właściciele – których nieruchomości są położone z dala od nitki gazowniczej, i w dodatku nikt w okolicy nie będzie zainteresowany przyłączeniem do gazu

Burmistrz poinformował ponadto, że nadal obowiązują wszystkie ustalenia, które zostały omówione podczas publicznego spotkania mieszkańców Przasnysza z przedstawicielami Polskiej Spółki Gazownictwa (27 czerwca w domu kultury).
O przyłączenie do sieci może wystąpić nie tyko właściciel czy współwłaściciel nieruchomości ale też dzierżawca czy najemca, który wykaże się odpowiednimi umowami potwierdzonymi notarialnie. Proces przyłączania do gazu uruchamiany jest na podstawie złożonych indywidualnych wniosków. Warunek przyłączenia do gazu jest w zasadzie tylko jeden, przyłączenie musi być opłacalne ekonomicznie dla spółki. Dlatego też przyłącze nie będzie wykonane, jeśli użytkownik zadeklaruje np. wykorzystywanie gazu tylko do kuchenki gazowej. Muszą być co najmniej dwa wskazania lub musi to być piec do ogrzewania pomieszczenia.

Jeżeli sieć będzie wybudowana na wysokości nieruchomości, to przyłącze gazowe zostanie zrealizowane w terminie do 6 miesięcy (plus 4 miesiące jeśli terminy nałożą się na sezon zimowy). Jeśli deklarowane przyłącze znajdzie się poza zakresem wybudowanej sieci, to PSG zastrzega, że podłączenie do sieci użytkowników, którzy znajdują się do 0,5 km od sieci głównej może potrwać do 14 miesięcy, do 1 km – do 24 miesięcy, a powyżej 1 km – do 36 miesięcy.
Opłata przyłączeniowa wynosi obecnie 1807 zł, 30 zł netto (płatne w terminie 14 dni po podłączeniu do sieci) i, od momentu oddania inwestycji, odbiorca ma 90 dni na rozpoczęcie poboru paliwa gazowego.

Mieszkańcy Przasnysza, którzy chcą przyłączyć się do sieci gazowej mogą składać deklaracje przez stronę www.psgaz.pl/przylaczenie-do-sieci-gazowej1 lub w punkcie PSG na ulicy Mleczarskiej w Ciechanowie. Wszelkie zapytania dotyczące przyłączenia do gazociągu czy wątpliwości dotyczące wypełnienia wniosku należy kierować do Sekcji Obsługi Klienta Polskiej Spółki Gazownictwa w Ciechanowie: w godz. 7.00 – 15.00 od poniedziałku do piątku, tel. 23 673 06 20.skrót wiadomości
 
Treść opinii:
Autor:
Kod z obrazka:
Wojtek Data: 17 listopad 2018, 15:12
Kiedy gaz zostanie przylaczony na Orlika?
gazik Data: 17 listopad 2018, 21:40
gaz, gaz, gaz, wciskam do dechy gaz, gaz, gaz, gaz, policja goni nas
kot Data: 19 listopad 2018, 06:57
Zasługa Pana Starosty Zenona  Szczepankowskiego .Brawo
Bruce Data: 20 listopad 2018, 01:06
Brawo Starosta Krzysztof Bieńkowski! Dopiero zaczął kadencję a juz powiat ma gaz!!!


ePrzasnysz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii internautów. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, obraźliwe, wulgarne, naruszające zasady współżycia społecznego albo naruszające prawa ePrzasnysz.pl lub innych podmiotów może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.01 s.