Piątek, 22 luty 2019
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 
Krzynowłoga Mała walczy z otyłością
Źródło : UG Krzynowłoga Mała, (13 listopad 2018)
Rozmiar tekstu: A A A

Na świecie już ok. 30% populacji ma problemy z otyłością i nadwagą. W związku z tym 24 października ustanowiono Światowym Dniem Walki z Otyłością. Do walki z tą chorobą XXI wieku stanęła także Szkoła Podstawowa z Krzynowłogi Małej.

W Polsce otyłość i nadwaga są dostrzegane nie tylko wśród dorosłych, lecz także wśród dzieci. Z tego powodu nauczycielka z Krzynowłogi Małej Agnieszka Urbańska postanowiła uświadomić najmłodszym ich złe nawyki żywieniowe, które są główną przyczyną tej choroby. Narzędziem do uświadamiania stały się przygotowane scenki rodzajowe, pokazujące to, co niebezpiecznego tkwi w tzw. śmieciowym jedzeniu.

W sposób trochę humorystyczny i przejaskrawiony młodzi aktorzy przedstawili przyczyny i skutki otyłości i nadwagi. Bohaterka pierwszej z nich, Marlenka, objada się słodkościami, nie uprawia żadnego sportu, siedzi godzinami przed telewizorem. Na dodatek rodzice podsuwają jej same słodycze. Na szczęście pomagają jej koleżanki – przekonują do diety nie tylko Marlenkę, lecz także jej rodziców.

Jacka – bohatera scenki drugiej – do jedzenia śmieciowego usilnie namawia diabeł (jak to ma w swojej naturze), ale walczy z nim anioł, który ostatecznie zwycięża. Do zmiany odżywiania się i stylu życia trzeciego bohatera motywuje piękna dziewczyna. Gotów jest zrobić dla niej wszystko – uprawiać sport, jeść owoce i warzywa, pić soki.

Czwarta scenka pokazała młodym widzom, jak ogromny wpływ ma styl życia na nasze zdrowie. Dyzio, po kolejnej porcji słodyczy, dostaje ataku silnego bólu prawie wszystkich organów wewnętrznych. Z pomocą przychodzi lekarz, który wykonuje badania i omawia skutki niewłaściwego żywienia. Wizja leżenia kilku czy kilkunastu dni w łóżku przeraża chłopca i postanawia zmienić to, co niekorzystnie wpływało na jego samopoczucie.

Na zakończenie uczniowie prowadzący apel przedstawili kilka rad dla osób z nadwagą. Uzupełnieniem wiadomości na temat otyłości i nadwagi będzie spotkanie pani dietetyk z uczniami oraz rodzicami, które ma odbyć się w szkole.

skrót wiadomości
 
Treść opinii:
Autor:
Kod z obrazka:
buhahahaha Data: 15 listopad 2018, 20:51
Cha, cha, cha Zamkną sklepy? Uniemożliwią sprzedaż wędlin? Zabronią kebabów? Będą walczyć z koncernami farmaceutycznymi? Nie dopuszczą młodzieży do spożywania zchemizowanych kurczaków? Buhahahahahaha!


ePrzasnysz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii internautów. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, obraźliwe, wulgarne, naruszające zasady współżycia społecznego albo naruszające prawa ePrzasnysz.pl lub innych podmiotów może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.01 s.