Wtorek, 22 styczeń 2019
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 
Pożar samochodu i śmiertelny wypadek w miejscowości Plewnik
Źródło : KP PSP Przasnysz, KPP Przasnysz, (22 październik 2018)
Rozmiar tekstu: A A A

19 października bieżącego roku około godz. 07:05 doszło do pożaru samochodu osobowego na drodze krajowej w miejscowości Plewnik gm. Krzynowłoga Mała na trasie Przasnysz - Chorzele.

Podczas ucieczki kierującego mężczyzny z płonącego pojazdu doszło do wypadku.

- 41 letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego kierujący Oplem Vivaro podczas wykonywania manewru omijania zaparkowanego na prawym poboczu fiata Seicento uderzył w drzwi Seicento oraz kierującego, który nagle wysiadał z palącego pojazdu na jezdnię. W wyniku uderzenia śmierć na miejscu poniósł kierujący Seicento 46 letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania. - informuje nadkom. Ewa Nowak

W chwili przybycia na miejsce zdarzenia straży pożarnej, Fiat Seicento cały objęty był ogniem. W pobliżu samochodu leżał mężczyzna, bez czynności życiowych, wobec którego zespół ratownictwa medycznego prowadził resuscytację krążeniowo-oddechową.
Na poboczu drogi stał samochód dostawczy, który też brał udział w zdarzeniu – kierujący nie uskarżał się na żadne dolegliwości.

Strażacy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, dokonaniu rozpoznania i zamknięciu całkowicie ruchu drogowego na drodze krajowej przystąpili do gaszenia samochodu podając 2 prądy gaśnicze piany ciężkiej. Ratownicy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych.

W trakcie prowadzonych działań gaśniczych strażacy pomagali w prowadzonych czynnościach ratownikom ZRM. Po przybyciu na miejsce drugiej karetki pogotowia po kilkunastu minutach prowadzenia resuscytacji lekarz niestety stwierdził zgon mężczyzny.

W dalszych czynnościach zabezpieczono oba pojazdy biorące udział w zdarzeniu. Po odjechaniu jednostki ochrony przeciwpożarowej z Przasnysza ruch na DK 57 odbywał się wahadłowo jednym pasem jezdni do czasu zabrania uszkodzonych pojazdów przez autoholowanie.

W wyniku zdarzenia całkowitemu spaleniu uległ samochód osobowy Fiat Seicento, oraz częściowemu uszkodzeniu uległ przód pojazdu Opel Vivaro.

Działania ratownicze prowadziła Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza z Przasnysza, Ochotnicze Straże Pożarne KSRG: Krzynowłoga Mała i Rycice.


skrót wiadomości
 
Treść opinii:
Autor:
Kod z obrazka:


Brak Waszych opinii do tego artykułu.
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.01 s.