Wtorek, 22 styczeń 2019
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 
Sprawiedliwy fundusz dla OSP w gminie Krzynowłoga Mała (ZDJĘCIA)
Źródło : UG Krzynowłoga Mała, (22 październik 2018)
Rozmiar tekstu: A A A

Gmina Krzynowłoga Mała znalazła się w gronie samorządów, które otrzymały dofinansowanie z tzw. Funduszu Sprawiedliwości utworzonego przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Środki te pochodzą z kolei z grzywien wpłaconych przez wszystkie osoby ukarane za popełnione wykroczenia i zostaną przeznaczone na pomoc ofiarom przestępstw drogowych.

ZOBACZ ZDJĘCIA


W ostatnim dniu wakacji wójt Jerzy Humięcki podpisał umowę z przedstawicielami ministerstwa na sprzęt dla jednostek OSP. Dzięki temu w październiku wszystkie jednostki OSP z gminy otrzymały zestawy nowego sprzętu.

Na ten cel udało się pozyskać łącznie 49 853,00 zł. Co ważne, aż w 99% środki na ten cel pochodziły z przyznanej dotacji. Zatem kosztem zaledwie kilkuset złotych do konkretnych straży pożarnych trafił sprzęt wart kilka lub kilkanaście tysięcy. Do dyspozycji strażacy ochotnicy będą mieli m.in.: defibrylatory, torby ratownicze, parawany do osłony miejsca wypadku i zasłaniania ofiar wypadków, pilarki do drewna, detektor napięcia, przenośne zestawy oświetleniowe, agregaty prądotwórcze czy też nóż do cięcia samochodowych pasów bezpieczeństwa.

W zależności od wielkości samej jednostki i częstotliwości interwencji konkretne jednostki otrzymały zróżnicowane wsparcie. Nikt jednak nie został pominięty i każda z jednostek może cieszyć się nowym sprzętem. To kolejne działania wójta, które są realizowane z dotacji zewnętrznych.

W przeszłości z podobnego dofinansowania gmina nigdy nie korzystała. Teraz wreszcie udało się pozyskać środki z nowego źródła. Są także szanse, byśmy także w przyszłości korzystali ze środków pochodzących z Funduszu Sprawiedliwości. Na czym z pewnością zyskają wszystkie jednostki straży pożarnych funkcjonujących w naszej gminie.
skrót wiadomości
 
Treść opinii:
Autor:
Kod z obrazka:


Brak Waszych opinii do tego artykułu.
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.01 s.