Wtorek, 22 styczeń 2019
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 
Gala Medalowa z okazji Święta Edukacji Narodowej w Krzynowłodze Małej
Źródło : UG Krzynowłoga Mała, (19 październik 2018)
Rozmiar tekstu: A A A

Szkoła Podstawowa w Krzynowłodze Małej miała w tym roku szczególne powody, aby radośnie świętować Dzień Edukacji Narodowej. W ostatnich miesiącach bowiem placówkę spotykały jedynie same dobre rzeczy.

ZOBACZ ZDJĘCIA


Dzięki życzliwości i zrozumieniu potrzeb szkoły przez wójta Jerzego Humięckiego i Radę Gminy, uczniowie już pracują na 12 nowiutkich i nowoczesnych komputerach. Z kolei Rada Rodziców sfinansowała renowację pracowni już wcześniej istniejącej. Tym samym rozwiązał się problem edukacji informatycznej, który nie był na takim poziomie, jak życzyliby sobie tego nauczyciele i uczniowie.

A to nie koniec dobrych informacji. Sportowcy szkolni ,,Krzyniaka” awansowali do I ligi trampkarzy. Uczniowie fantastycznie spisali się także podczas egzaminów zewnętrznych, jak również skutecznie rywalizowali w wielu konkursach wiedzowych i artystycznych.

Zatem powodów do podziękowań dla uczniów, a zwłaszcza ich opiekunów było dużo. Dlatego też samorząd uczniowski wspólnie z nauczycielami: Aliną Kobylińską, Krystyną Lubańską, Hanną Sulką i Sylwestrem Stolarczykiem zorganizowali Galę Medalową na wzór amerykańskich Oskarów.

Galę poprowadzili Oliwia Morawska i Mariusz Żmijewski. Nominowanych nauczycieli, pracowników administracji i obsługi uczniowie wyróżnili w 15 kategoriach. Oto niektóre z nich:

 • dyrektorzy – kategoria Superorganizator Życia Szkolnego
 • panie z oddziałów przedszkolnych – kategoria Nauczyciel o Złotym Sercu
 • panie uczące w klasach I-III – kategoria Urodzone pod Szczęśliwą Gwiazdą
 • polonistki – kategoria Strażniczki Poprawnej Polszczyzny
 • historycy – kategoria Propagator Przeszłości
 • nauczyciele języków obcych – kategoria Bursztynowy Język
 • nauczyciele przedmiotów matematyczno-przyrodniczych – kategoria Ekolog i Pitagoras Roku
 • nauczyciele informatyki – kategoria Pogromca Wirusów
 • nauczyciele wf – kategoria Propagator Zdrowia i Urody
 • nauczyciel muzyki – kategoria Złoty Mikrofon
 • katechetki i księża – kategoria Anielska Dusza
 • pracownicy administracji – kategoria Pomocna Dłoń
 • bibliotekarka – kategoria Przyjaciel Książki
 • emerytowani nauczyciele różnych przedmiotów – specjalna kategoria Zasłużony Nauczyciel.

  Każdy wyróżniony nauczyciel został udekorowany specjalnym złotym medalem i miał możliwość zaprezentowania się na – a jakżeby inaczej – oscarowym czerwonym dywanie. Dekoracji dokonywali przedstawiciele Rady Samorządu Uczniowskiego: Kasia, Patrycja i Patryk.

  Oprócz ceremonii uczniowie przygotowali krótki program artystyczny, okraszony występem Szkolnej Orkiestry Dętej pod batutą Sylwestra Stolarczyka.

  Na uroczystą akademię przybyli wójt gminy Jerzy Humięcki, przewodniczący Rady Gminy Bogdan Stryjewski, inspektor do spraw oświaty Beata Kuklińska, emerytowani nauczyciele, przedstawiciele Rady Rodziców, dyrekcja i cała rada pedagogiczna oraz pracownicy administracji i obsługi.

  Dyrektor Małgorzata Budna złożyła życzenia i podziękowania wszystkim pracownikom szkoły z okazji ich święta, zaś wójt Jerzy Humięcki podziękował za pracę dyrekcji, nauczycielom, a w szczególny sposób panom: Marcinowi Sokołowi i Sylwestrowi Stolarczykowi za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej, sukcesy w podejmowanych przedsięwzięciach, rozwijanie talentów uczniowskich w GKS Krzyniak i Młodzieżowej Orkiestrze Dętej.
 • skrót wiadomości
   
  Treść opinii:
  Autor:
  Kod z obrazka:


  Brak Waszych opinii do tego artykułu.
   
   
    strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

  ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.01 s.