Wtorek, 22 styczeń 2019
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 
Karbonowe ramy będą produkowane w Przasnyszu
(16 październik 2018)
Rozmiar tekstu: A A A

O tym, że rower jest coraz popularniejszym środkiem transportu, nie trzeba nikogo przekonywać. Coraz więcej osób uprawia również kolarstwo, szuka najlepszych dla siebie rozwiązań i śledzi nowości sprzętowe. Rynek rowerowy jest dziś równie wymagający i innowacyjny, jak motoryzacyjny. Bycie na szczycie oznacza konieczność ciągłych inwestycji.
Bez nich spółka Kross z Przasnysza nie wyrosłaby na jednego z najbardziej liczących się producentów rowerów w Europie.

Dzięki wsparciu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego w Przasnyszu powstaje nowoczesna linia do produkcji ram rowerowych, która uniezależni spółkę Kross od niepewnych dostaw oraz podniesie jakość wytwarzanych przez nią modeli rowerów.

Spółka Kross do tej pory wykorzystywała, jak większość europejskich producentów rowerów, ramy karbonowe wykonywane w Azji – w Chinach i na Tajwanie. Polscy inżynierowie projektowali komponenty produkowane na Dalekim Wschodzie i uczestniczyli we wdrażaniu projektów. Jednak mimo to, jak przyznaje Grzegorz Pyłko, dyrektor produkcji, odpowiedzialny za wdrożenie projektu od strony merytorycznej w spółce Kross, kooperacja z podwykonawcami z Dalekiego Wschodu nie przynosiła oczekiwanych efektów.


W ramach projektu „Opracowanie innowacyjnej pilotażowej linii do produkcji kompozytowych ram rowerowych na bazie włókna węglowego” prowadzone są zarówno badania nad surowcem przeznaczonym do produkcji ram na bazie włókna węglowego, jak i nad foremnikami, które nadają kształt ramom. Celem jest podniesienie jakości wytwarzanych części, a drogą do niego – udoskonalanie produkcji poprzez zastosowanie lepszych, bardziej dopracowanych technologii wytwarzania i wykończenia gotowych wyrobów. Prace są wciąż prowadzone, ale uruchomiona została już pilotażowa linia produkcyjna, na której zbudowano pierwsze ramy przeznaczone do testów.

Docelowo karbonowe ramy produkowane w Przasnyszu będą wykorzystywane we wszystkich typach rowerów, jednak na początku będą cieszyć się nimi klienci zainteresowani kolarstwem górskim. To właśnie rowery MTB zajmują najważniejszą pozycję w ofercie polskiego producenta.
Cały artykuł znajduje się na stronie www05-2018.biuletyn.rpowm.eu
skrót wiadomości
 
Treść opinii:
Autor:
Kod z obrazka:
peggy sue Data: 16 październik 2018, 19:04
,,O tym, że rower jest coraz popularniejszym środkiem transportu, nie trzeba nikogo przekonywać." No nie trzeba nikogo przekonywać, zwłaszcza przy obecnych kosztach eksploatowania auta, tj. cenach paliw, polis OC, przeglądów technicznych, mandatów, usług mechaników. Pamiętacie ten dowcip z PRL, czym różni się robotnik angielski, francuski i polski? Robotnik angielski wstaje rano, wrzuca dwa steki na patelnię, odpala Bentleya i jedzie do pracy, robotnik francuski tez wstaje rano, wrzuca dwa jajka na patelnię, odpala Peugeota i jedzie do pracy. Robotnik polski wstaje rano, wrzuca dwa jaka w spodnie, odpala Sporta (marka papierosów w PRL) i idzie do pracy.On jest nadal aktualny.
g Data: 16 październik 2018, 19:36
Super
Ja Data: 16 październik 2018, 21:02
Prawo nareszcie polskie
Puzon Data: 17 październik 2018, 10:29
DO Ja i co z tego do czego się to nadaje
wader Data: 18 październik 2018, 18:54
fantazja staje się rzeczywistością. Może zamrożą w karbonicie Hana Solo? :)


ePrzasnysz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii internautów. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, obraźliwe, wulgarne, naruszające zasady współżycia społecznego albo naruszające prawa ePrzasnysz.pl lub innych podmiotów może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.02 s.