Wtorek, 22 styczeń 2019
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 
Teatr w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w Przasnyszu
(13 październik 2018)
Rozmiar tekstu: A A A

Dyrekcja i nauczyciele Akademickim Liceum Ogólnokształcącym doskonale wiedzą, że obcowanie z teatrem pobudza u młodych ludzi myślenie i wyobraźnię, dlatego w środę 26 września uczniowie stanęli oko w oko z aktorami Teatru FORMA z Białegostoku, by przekonać się, co można zyskać dzięki takiemu spotkaniu.

Uczniowie obejrzeli spektakl „Dziady” III cz. A. Mickiewicza, który został przygotowany z myślą o młodych dla, których bardzo często utwór jest zbyt trudny i niezrozumiały. Przedstawienie zawierało dużo sugestywnych scenograficznych obrazów i ciekawych form lalkowych, dzięki czemu wszystkie najważniejsze wątki utworu zostały poukładane chronologicznie według oryginału.


Celem tego spektaklu była chęć ukazania Dziadów nie tylko, jako wybitnego dzieła A. Mickiewicza, ale przede wszystkim spojrzenie na to dzieło od strony bohaterów, ich problemów, dylematów, wątpliwości, marzeń i ambicji. Spektakl uczniom bardzo się podobał, ponieważ przybliżył uczniom trudną tematykę lektury szkolnej i mamy nadzieję, że obowiązkowa lektura nie będzie sprawiać żadnych problemów.
skrót wiadomości
 
Treść opinii:
Autor:
Kod z obrazka:


Brak Waszych opinii do tego artykułu.
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.01 s.