Poniedziałek, 18 luty 2019
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 
Nasz News: Przasnysz z nowym statutem    
(12 październik 2018)
Rozmiar tekstu: A A A

Budżet obywatelski, debata o stanie samorządu, zasady rejestrowania i upublicznienia wykazów głosowań, zasady transmisji sesji obrad rad za pomocą urządzeń rejestrujących obraz i dźwięk, zasady współpracy pracowników biura rady z przewodniczącym rady, przewodniczącymi komisji i radnymi, określenie minimalnej liczebności w klubie radnych... – wszystko to ( i wiele innych rzeczy) zostało zawartych w nowym statucie Miasta Przasnysz.  

Statut zawiera 11 rozdziałów i 61 artykułów.  

-  Pracowaliśmy nad statutem przez ostatnie dwa miesiące, zaczęliśmy od całodniowego szkolenia w dniu 31 lipca. Następnie mieliśmy trwające po kilka godziny spotkania, odbyły się one 7 i 21 sierpa, 4 i 11  września. Myślę, że były to bardzo konstruktywne spotkania, a statut jest w zasadzie wykonany od nowa. Taka też była konieczność, bo takie warunki narzucił nam ustawodawca – sumuje radny Adam Wasiak, który przewodniczył pracom komisji statutowej.  

W komisji statutowej pracowali też: radni Elżbieta Lompert, Elżbieta Teklak, Wiesław Wróblewski i Mirosław Chmielewski (przy ogromnym wsparciu sekretarza miasta, mecenasa i pracownika ds. obsługi Rady Miejskiej).

Nowy statut Miasta Przasnysz to jeden ze skutków ustawy z 11 stycznia 2018 r. o zmianie niektórych ustaw w celu zwiększenia udziału obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania niektórych organów publicznych (DzU poz. 130), która weszła w życie 31 stycznia tego roku. Wraz z nowym prawem Miasto Przasnysz zostało zobligowane do przygotowania poprawek lub projektu nowego statutu, i uchwalenia go – jeszcze w tej kadencji. Zmian do wprowadzenia było tak dużo, że koniecznym stało się uchwalenie nowego statutu Miasta Przasnysz. Tak też się stało. Nowy statut został uchwalony – zgodnie z planem, pod koniec września.  

Zawiera on przepisy dotyczące organizacji wewnętrznej rady i jej komisji, pracy burmistrza,  jednostek pomocniczych i organizacyjnych, zasady gospodarki finansowej, definiuje pojęcie mienia komunalnego, a jego integralną częścią są załączniki zawierające m.in.: mapę terytorium danej jednostki samorządowej, opis herbu i flagi, wykaz podległych jednostek organizacyjnych i wykaz jednostek pomocniczych. Jest to więc dokument fundamentalny dla Miasta Przasnysz.  
skrót wiadomości
 
Treść opinii:
Autor:
Kod z obrazka:
Mieszkaniec Data: 13 październik 2018, 15:51
Wow... 12 lat za późno.
fan Data: 13 październik 2018, 16:53
układane są żółte rury do gazu i b. dobrze - tylko skąd ten gaz będzie jak nasze żądy blokują ruska rurę
Hela Data: 14 październik 2018, 00:06
A czemu sprawa przycichła z Panem Tybuchowskim? Bedzie startował czy nie? Ja sobie tego nie wyobrażam
Data: 14 październik 2018, 14:37
No informacja na NEWS tak jakby miasto nigdy nie miało STATUTU :)
Data: 14 październik 2018, 15:47
Gdzie znajdę ten statut?
Data: 15 październik 2018, 14:22
Trzeba wejść na stronę intern Urzędu Miasta Przasnysz i w zakładce Uchwały Rady Miejskiej w Przasnyszu rok 2018.


ePrzasnysz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii internautów. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, obraźliwe, wulgarne, naruszające zasady współżycia społecznego albo naruszające prawa ePrzasnysz.pl lub innych podmiotów może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.02 s.