Poniedziałek, 18 luty 2019
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 
Blisko 20 pojemników do segregacji odpadów stanęło na terenie Przasnysza
(12 październik 2018)
Rozmiar tekstu: A A A

celu zachęty mieszkańców bloków do segregowania śmieci Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej rozstawił na terenie Przasnysza pojemniki do segregowania. Stanęło ich blisko 20: na osiedlu Wojskowym, na terenie wspólnot mieszkaniowych i na terenie spółdzielni na osiedlu Orlika. Są to pojemniki: na plastik, szkło i papier, i są one opróżniane zgodnie z harmonogramem.

MZGKiM prosi mieszkańców o zwrócenie uwagi na sposób segregacji - butelki PET powinny być zgniecione, inaczej wozi się „powietrze”. Problemem jest też wrzucanie do pojemników na odpady segregowane śmieci zmieszanych – w tym gałęzi, a nawet pampersów. Jeśli do końca roku sytuacja w tym zakresie się nie poprawi, spółka zabierze pojemniki, ponieważ generują one tylko dodatkowe koszty.

Ale problemy z poprawną segregacją mają nie tylko mieszkańcy budynków wielorodzinnych, ale także właściciele domków jednorodzinnych. MZGKiM planuje nawet odwiedziny u mieszkańców i sprawdzanie stanu segregowania. Zakład jest zmuszony do takiego postępowania ze względu na konieczne oszczędności.
skrót wiadomości
 
Treść opinii:
Autor:
Kod z obrazka:
uu Data: 12 październik 2018, 09:38
Nareszcie! Będą pojemniki to będziemy segregować !
mieszkaniec Data: 13 październik 2018, 10:21
MZGKiM nie wszystkich traktuje poważnie, gdyż nie każda wspólnota otrzymała pojemniki do segregacji np. wspólnota na Szkolnej.


ePrzasnysz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii internautów. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, obraźliwe, wulgarne, naruszające zasady współżycia społecznego albo naruszające prawa ePrzasnysz.pl lub innych podmiotów może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.01 s.