Poniedziałek, 18 luty 2019
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 
Wypadek trzech samochodów osobowych w miejscowości Klewki
Źródło : KP PSP Przasnysz, (10 październik 2018)
Rozmiar tekstu: A A A

8 października bieżącego roku około godz. 18:50 doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych na drodze wojewódzkiej w miejscowości Klewki.

W chwili przybycia straży pożarnej, dwa samochody znajdowały się poza jezdnią, natomiast trzeci stał na jednym pasie jezdni. Pojazdami łącznie podróżowało 6 osób, jedna z osób znajdowała się w karetce pogotowia i udzielana jej była pomoc medyczna polegająca na opatrzeniu rany kończyny górnej.

Straż pożarna zabezpieczyła i oświetliła miejsce zdarzenia, wstrzymała ruch drogowy na drodze wojewódzkiej, zakręciła zawór w instalacji gazowej w jednym z pojazdów i odłączyła zasilania instalacji elektrycznych we wszystkich pojazdach.

Po kilku minutach akcji ratowniczej doszło do rozszczelnienia się zbiornika z instalacją gazową w aucie i samoczynnym wypływie gazu powodując dodatkowe zagrożenie. Strażacy wyznaczyli strefę bezpieczną i ewakuowali wszystkie osoby postronne ze strefy zagrożenia. Następnie zabezpieczeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych ustawili kurtyny wodne w celu zredukowania ilości oparów wydostającej się substancji i ukierunkowania chmury gazowej na pobliskie pole.

Po opróżnieniu zbiornika instalacji LPG, strażacy przy pomocy urządzeń pomiarowych sprawdzili strefę bezpośredniego zagrożenia oraz najbliższą okolicę gdzie zdarzenie miało miejsce. Pomiary nie wykazały obecności gazu.

Ruch drogowy wznowiono po usunięciu rozbitych samochodów.

W wyniku wypadku zniszczeniu uległy pojazdy: przód samochodu osobowego Ford Focus; lewy bok oraz instalacja LPG w samochodzie Hyundai Santa Fe; lewy przedni bok w pojeździe Volkswagen Golf.

Działania ratownicze prowadziła Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza z Przasnysza, Ochotnicze Straże Pożarne KSRG: Obrąb i Rostkowo.
skrót wiadomości
 
Treść opinii:
Autor:
Kod z obrazka:
klsdf Data: 10 październik 2018, 19:10
Ciekawe dlaczego tak skrupulatnie opisywane jest zabezpieczanie LPG? Wyciek LPG jeśli samochód nie płonie (samozapłon lpg to ok. 500 st. C, a benzyny ok. 250 st. C), może spowodować co najwyżej lodowe oszronienie, a taka ilość gazu jaka jest w butli jednej osobówki to codziennie ucieka w powietrze przy tankowaniu pojazdów na stacji, zresztą wątpliwe by wyciek był z butli bo w momencie unieruchomienia silnika gaz w butli zostaje odcięty przez wielozawór, więc to był pewnie wyciek z przewodów, ale nie zaprzeczam, że chmura rozprężanego gazu mogła być widowiskowa. A teraz odezwą się facho,,f"cy od lpg
Sloneczny Data: 11 październik 2018, 09:48
Co mnie obchodzi chmura lpg . Gorzej bym się obawiał gdy była by to chmura amoniaku lub chloru.
janek Data: 12 październik 2018, 12:52
Jednorazowe "wdechnięcie" nie wiem jak to nazwać powoduje trwałe zmany w mięśniu sercowym. Uważajcie, kiedy podpinacie pistoled na stacji.


ePrzasnysz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii internautów. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, obraźliwe, wulgarne, naruszające zasady współżycia społecznego albo naruszające prawa ePrzasnysz.pl lub innych podmiotów może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.01 s.