Poniedziałek, 18 luty 2019
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 
Jak wybiera się starostę przasnyskiego?
(08 październik 2018)
Rozmiar tekstu: A A A

Wielu wyborców zadaje sobie pytanie, kto zostanie Starostą Przasnyskim skoro nie ma oficjalnie zgłoszonego żadnego kandydata na ten urząd? Wybory starostów przebiegają inaczej niż wybory wójtów czy burmistrzów. Najpierw bowiem mieszkańcy głosują na określone ugrupowanie/komitet wyborczy, dopiero zaś poparcie dla określonych frakcji decyduje, kto będzie miał większość w Radzie Powiatu, by dokonać wyboru starosty.

To Radni Powiatu stworzą większość, która wybierze starostę przasnyskiego.
W obecnych wyborach w powiecie przasnyskim zarejestrowane zostały tylko cztery komitety.
Dwa komitety: PSL i PiS, zarejestrowały listy kandydatów we wszystkich okręgach wyborczych naszego powiatu. Kolejne dwa lokalne komitety: PPP i MzR, zarejestrowały listy kandydatów w 3 okręgach.

Wydaje się więc, że sprawa wyboru starosty rozstrzygnie się pomiędzy PSL, a PiS. W zależności od tego czy wyborcy zdecydują o tym by głosować na radnych związanych, z którymś z tych ugrupowań. W wyborach do powiatu nie liczy się bowiem tylko osoba kandydata, ale również ugrupowanie z jakiego startuje. Warto więc rozważyć obie kwestie przed oddaniem głosu na radnego powiatowego.

Z sondaży przeprowadzanych w ostatnim czasie na terenie województwa mazowieckiego wynika, że PiS cieszy się dwukrotnie większym poparciem niż PSL, co może się przełożyć też na wyniki wyborów do rady powiatu przasnyskiego, a w konsekwencji do zmiany na stanowisku starosty przasnyskiego. Ale wszystko jest w rękach wyborców.
skrót wiadomości
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.01 s.