Poniedziałek, 18 luty 2019
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 
Nasz News: Konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości
(07 październik 2018)
Rozmiar tekstu: A A A

Wicemarszałek Adam Bielan, sekretarz stanu Jacek Sasin, senator Marek Martynowski, senator Jan Maria Jackowski, poseł Anna Cicholska, poseł Waldemar Olejniczak, minister Rafał Romanowski – politycy z pierwszych stron gazet zjechali 8 października do Przasnysza, by okazać wsparcie lokalnym działaczom Prawa i Sprawiedliwości.

ZOBACZ ZDJĘCIA


- Takie wsparcie podczas kampanii przedwyborczej, to znak, że jeśli nasza drużyna wygra, to będzie miała takie same wsparcie także w przyszłości –  podsumował Krzysztof Bieńkowski, szef lokalnych struktur PiS, który kandyduje do Rady Powiatu Przasnyskiego.

Konwencja Samorządowa PiS zaczęła się od wspólnego odśpiewania hymnu. Była też część artystyczna, podczas której prezentowali się młodzi ludzi w patriotycznym repertuarze. Głównym jednak celem spotkania było przedstawienie kandydatów do wszystkich szczebli samorządu lokalnego, i ich programów wyborczych.

Kandydatów do Sejmiku Mazowieckiego zaprezentował minister rolnictwa Rafał Romanowski. Przy okazji, przepraszając za drobne spóźnienie, powiedział: - Pan marszałek Struzik zapomniał o remoncie drogi wojewódzkiej, która łączy Mławę i Przasnysz, ale nie zapomina o kamizelkach odblaskowych, które tak dzielnie rozdaje na każdych możliwych imprezach. Jego zdaniem nasze bezpieczeństwo polega głównie na tych kamizelkach, ale zapomina o inwestycjach drogowych, które powinny pojawić się na Mazowszu. Dobrze, że postarał się wyremontować odcinek drogi między Ciechanowem a Przasnyszem. Ale zrobił to tylko dlatego, że często jeździ z Płocka przez Ciechanów do Przasnysza, do swojego kolegi starosty, ale pozostałe odcinki są remontowane bardziej na zasadzie „widzi mi się”,  a nie na zasadzie mądrej głowy. Czas skończyć okres, gdy marszałek Struzik rozdaje tzw. bezpieczne kamizelki odblaskowe. My chcemy budować chodniki, oświetlać ulice, doprowadzić internet do szkół...  To są konkretne rzeczy, które chcemy zrealizować  w okresie najbliższych miesięcy. Chcemy, by województwo mazowieckie w końcu zaczęło się rozwijać w sposób celowy, a nie przy okazji. To są rzeczy, które można zrobić. Proponujemy, by  inwestycje lokalne odbywały się na zasadzie 3 razy 33 proc. 33 proc. wsparcia ze strony rządu, 33 wsparcia ze strony samorządu województwa i tylko 33 proc. po stronie samorządu lokalnego.

W podobnym tonie mówił Krzysztof Bieńkowski: - Nie potrzebujemy inwestycji wyciągniętych z kapelusza i realizowanych bez konsultacja z mieszkańcami. My chcemy rozmawiać, chcemy pytać mieszkańców co należy zrobić w naszym powiecie przasnyskim. I mocno wierzę, że uda nam się wygrać, bo trzeba zmienić powiat przasnyski na lepsze.

Powiat na lepsze ma zmienić lokalna drużyna Prawa i Sprawiedliwości na czele z kandydatem na burmistrza Przasnysza Andrzejem Dołęgą, kandydatem na stanowisko burmistrza Chorzel – Zofią Wilkosz, kandydatem na wójta gminy Krzynowłoga Mała – Jerzym Humięckim i kandydatem na wójta gminy Krasne - Tomaszem Bieleckim. PiS ma także ambicje na stanowisko starosty przasnyskiego.

Andrzej Dołęga powiedział:  – Znamy potrzeby mieszkańcy, i wiemy jak zaradzić ich problemom. Mamy najlepszy program dla Przasnysza, mamy nadzieję, że uda nam się zrealizować ten program i Przasnysz będzie miastem ludzi szczęśliwych.
Zofia Weronika Wilkosz: – Znalazłam ludzi odważnych, którzy chcą dokonać zmian w mieście i gminie Chorzele, a tych zmian u nas naprawdę potrzeba bardzo dużo. Chcemy by zapanowała u nas normalność, by ludzie sobie ufali, by się szanowali, by była życzliwość i współpraca.

Prezentację kandydatów podsumował  wicemarszałek Adam Bielan: - Rzadko się zdarza, by listy były tak dobrze ułożone. Jestem przekonana, że pan Krzysztof Bieńkowski będzie świetnym starostą tego powiatu. A przy okazji, to niesamowite, że na liście PSL – partii, która ma być rzekomo reprezentacją polskiego rolnictwa, jest tylko jeden rolnik. To niesamowite jak bardzo ta partia odeszła od swoich korzeni,

Ostatnim mówcą – zagrzewającym do boju, był sekretarz stanu Jacek Sasin: – Starczy rządów PSL, musimy to zmienić. Te wybory są bardzo ważne, one rozstrzygną czy będziemy w stanie kontynuować dobrą zmianę, która zapoczątkowaliśmy trzy lata temu po wyborach parlamentarnych, i czy będziemy w stanie tą dobrą zmianę zanieść także do struktur lokalnych. Dziś Polska jest tak skonstruowana, że rządzi nie tylko rząd. Ogromna część władzy jest w samorządach. Ale musi tak być zrobione, by władza w samorządach działała na rzecz ludzi, a nie jakiś klik. W tych wyborach zdecydujemy czy dobrą zmianą obejmiemy całą Polskę. Niech ci wspaniali ludzie, którzy zdecydowali się rzucić wyzwanie marszałkowi Struzikowi, dostaną od was wsparcie.
skrót wiadomości
 
Treść opinii:
Autor:
Kod z obrazka:


Brak Waszych opinii do tego artykułu.
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.01 s.