Piątek, 22 luty 2019
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 
Czy Wicestarosta Powiatu Przasnyskiego Jarosław Tybuchowski podzieli los Tomasza Golloba i zostanie skreślony z listy kandydatów startujących w wyborach?
(07 październik 2018)
Rozmiar tekstu: A A A

fot. tvn24.pl
Nawet znany w całym kraju Tomasz Golob nie mógł liczyć, że dla niego zostaną nagięte przepisy. W mijającym tygodniu przez wszystkie media ogólnopolskie przewinęła się informacja, że znany polski żużlowiec został skreślony z listy kandydatów na radnych Grudziądza. Był kandydatem z okręgu nr 4 i miał startować z Komitetu Wyborczego o nazwie „Łączy nas Grudziądz”. Jeden z mieszkańców złożył protest w trybie wyborczym na umieszczenie Tomasza Golloba na liście kandydatów, zarzucając, że nie zamieszkuje on na terenie Grudziądza i przez to nie posiada prawa wybieralności. Cała procedura trwała kilka dni. W powiecie przasnyskim, w gminie Krasne wójt przeciąga sprawę... na termin po wyborach. To skandal mówią wyborcy, a z interwencją o szybsze wyjaśnienie sprawy zwrócił się już Komisarz Wyborczy.


W przypadku Wicestarosty Powiatu Przasnyskiego Jarosława Tybuchowskiego jeden z mieszkańców również kwestionuje fakt jego zamieszkiwania na terenie powiatu i w dniu 26 września złożył protest w tej sprawie do Wójta Gminy Krasne. Jednak Wójt Pan Michał Szczepański pomimo obowiązującego 3 dniowego terminu na rozpatrzenie protestu (przypominamy, że art. 22 § 3 kodeksu wyborczego stanowi „Wójt obowiązany jest rozpatrzyć reklamację, w terminie 3 dni od dnia jej wniesienia i wydać decyzję w sprawie”.) wydłużył termin rozpatrzenia sprawy do dnia 25 października 2018 r. umożliwiając Panu Tybuchowskiemu start w nadchodzących wyborach samorządowych. Sprawą zainteresował się już Komisarz Wyborczy w Ciechanowie i inne organy.


Miejmy nadzieję, że teraz Pan Wójt rozpatrzy protest mieszkańca i wyda decyzję zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Przypomnijmy, że Pan Jarosław Antoni Tybuchowski jest kandydatem na radnego do Rady Powiatu Przasnyskiego z listy Komitetu Wyborczego Polskiego Stronnictwa Ludowego w Okręgu Wyborczym Nr 2.


Czy osoby piastujące tak ważne stanowiska w samorządzie, jak stanowisko Wójta i Wicestarosty, od których wyborcy szczególnie oczekują przestrzegania prawa, potrafią wznieść się ponad partyjne układy i zgodnie z kodeksem wyborczym wyjaśnić sprawę przed wyborami.  


Do sprawy powrócimy.

Link do artykułu opisującego wykreślenie Tomasz Goloba ze startu:
https://www.tvn24.pl/pomorze,42/grudziadz-gollob-nie-moze-startowac-w-wyborach-na-radnego,873659.html
skrót wiadomości
 
Treść opinii:
Autor:
Kod z obrazka:
wyborca Data: 07 październik 2018, 16:05
tak działa PSL i jego sympatycy, a gdzie honor pana wicestarosty, czy nie lepiej podjąć męską decyzję i zrezygnować z kandydowania, wójt z krasnego nie będzie miał problemu, przecież na wyborach życie się nie kończy, tym bardziej, że emerytura też już wpływa na konto
1234 Data: 07 październik 2018, 18:37
A czym PSL różni się od PiS? Kiedy do dymisji poda się Morawiecki promotor przasnyskich kandydatów PiS. Panowie jeśli waszym wzorem jest człowiek nagrany przez kelnerów to gratuluję wyboru.
kasia Data: 07 październik 2018, 18:49
Nie rozumiem Cię" wyborco" skoro podejmuje się decyzję o byciu wójtem to trzeba postępować zgodnie z prawem i nie uchylać się jak tchórz od odpowiedzialności
fre Data: 08 październik 2018, 09:35
Wywalic caly ten uklad PSL-owski    wystarczy tego obrzarstwa i wybrac zupelnie nowych ludzi.
Michał Data: 08 październik 2018, 16:01
Przecież ważne jest kto jest gdzie zameldowany. Niby jak udowodnić, że jest inaczej? Meldunek się liczy. Tak jest wszędzie i ze wszystkim. Kiedyś mieszkałem czasowo w innym województwie, zameldowany byłem w Przasnyszu i nie mogłem iść do lekarza na kasę chorych. Ważny był adres meldunkowy. Tak też jest w tym przypadku.
krzyś Data: 08 październik 2018, 16:32
1234 Co ty bredzisz ??!!
EWA Data: 08 październik 2018, 19:53
Już chyba nikt o zdrowych zmysłach nie zagłosuje na PSL...
kora Data: 08 październik 2018, 20:40
1234 A co za różnica podsłuchany czy nie i tak będziesz na Tego wspaniałego Faceta pluł
stary Data: 09 październik 2018, 19:51
a co będzie z tymi ,   którzy kandydują na radnych miejskich  w zupełnie innych okręgach wyborczych ,niż ich miejsce zamieszkania


ePrzasnysz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii internautów. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, obraźliwe, wulgarne, naruszające zasady współżycia społecznego albo naruszające prawa ePrzasnysz.pl lub innych podmiotów może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.03 s.