Piątek, 22 luty 2019
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 
Ponad 230 tys. zł dla przasnyskiego Szpitala
Źródło : www.premier.gov.pl, (25 wrzesień 2018)
Rozmiar tekstu: A A A

źr. fot. www.krzysztofbienkowski.pl
Krok po kroku staramy się zmieniać sytuację w szpitalach. Udało się zbudować program wsparcia Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych w całej Polsce, program wymiany sprzętu, poprawy jakości usług wobec obywateli – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas uroczystości podpisania umów w ramach rządowych programów Wspieramy Szpitalne Oddziały Ratunkowe i Wsparcie na starcie! – program rozwoju pielęgniarstwa i położnictwa w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Ciechanowie.

Szef rządu zapowiedział, że wprowadzane zmiany mają spowodować, by szpitalne oddziały ratunkowe nie kojarzyły się z długimi kolejkami, zatłoczonymi korytarzami tylko ze sprawniejszą obsługą i procedurami oraz sprawniejszym procesem podejścia do pacjentów. Tym zmianom ma służyć m.in. wymiana sprzętu na nowocześniejszy, która dotyczy około 100 szpitali we wszystkich szesnastu województwach w całym kraju – podkreślił premier.

Wprowadzone zostaną także zmiany w zawodzie pielęgniarka, pielęgniarz, który, jak zaznaczył szef rządu jest bardzo potrzebny, a jednocześnie deficytowy, bo bardzo wiele osób odchodzi na emerytury, znika z rynku pracy. Dodał, że rządowy program jest zbudowany we współpracy ze szkołami i ma zachęcić młodych do wykonywania tego zawodu.


W ramach rządowego programu Wspieramy Szpitalne Oddziały Ratunkowe około 100 szpitalnych oddziałów ratunkowych w całej Polsce otrzyma wsparcie o łącznej wartości 35,5 mln zł ze środków unijnych z przeznaczeniem głównie na sprzęt dla najmłodszych pacjentów. W poniedziałek, 24 września, podpisano umowy ze szpitalami z Przasnysza, Makowa Mazowieckiego i Nowego Dworu Mazowieckiego.

skrót wiadomości
 
Treść opinii:
Autor:
Kod z obrazka:
Bbs Data: 25 wrzesień 2018, 11:48
Niech się Szpital rozwija i kadra również.
Data: 25 wrzesień 2018, 17:30
Dzięki za te wsparcie, bo SOR potrzebował
XXX Data: 26 wrzesień 2018, 12:39
Kadra oczywiście niech się rozwija, ale część najstarszej kardy z dyrektorem włączanie to zalicza się już do ZBOWIDU i powinna odejść na zasłużoną emeryturę i dać pracować młodym


ePrzasnysz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii internautów. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, obraźliwe, wulgarne, naruszające zasady współżycia społecznego albo naruszające prawa ePrzasnysz.pl lub innych podmiotów może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.01 s.