Środa, 20 luty 2019
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 
Pożar garnka z potrawą w budynku wielorodzinnym
Źródło : KP PSP Przasnysz, (22 wrzesień 2018)
Rozmiar tekstu: A A A

21 września bieżącego roku około godz. 18:15 w miejscowości Przasnysz na ul. Brzozowej doszło do pożaru garnka z potrawą na kuchni gazowej w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego.

W chwili przyjazdu straży pożarnej, na klatce schodowej w budynku wielorodzinnym wyczuwalny był zapach przypalonej potrawy, a z uchylonego okna mieszkania na pierwszym piętrze wydobywał się dym. Z relacji osób postronnych wynikało, że w zadymionym mieszkaniu może znajdować się kobieta.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu energii elektrycznej w mieszkaniu. Strażacy wyposażeni w aparaty ochrony dróg oddechowych weszli do środka przez uchylone drzwi balkonowe przy pomocy drabiny i ugasili pożar używając gaśnicy proszkowej.

Następnie ratownicy otworzyli drzwi wejściowe oraz ewakuowali kobietę przebywającą w mieszkaniu. Jednocześnie przeszukano wszystkie pomieszczenia oraz oddymiono obiekt przy pomocy agregatu oddymiającego.

Poszkodowanej osobie wdrożono kwalifikowaną pierwszą pomoc (wsparcie psychiczne, tlenoterapia bierna). Kobieta odmówiła zespołowi ratownictwa medycznego transportu do szpitala.

Po przewietrzeniu mieszkania i klatki schodowej sprawdzono przy pomocy miernika wielogazowego czy w budynku nie występują gazy trujące.

W wyniku pożaru spaleniu i zniszczeniu uległ garnek kuchenny.

W działaniach ratowniczo-gaśniczych uczestniczyła: Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza z Przasnysza.
skrót wiadomości
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.01 s.