Środa, 20 luty 2019
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 
Święto narodowej radości w Krzynowłodze Małej
Źródło : UG Krzynowłoga Mała, (22 wrzesień 2018)
Rozmiar tekstu: A A A

Uroczystości pn. „Dumni z polskości”, które odbyły się 20 września w Krzynowłodze Małej, przejdą do historii lokalnej jako jedno z najbardziej oryginalnych i jednocześnie – jedno z najbardziej radosnych świąt patriotycznych. Świętowanych tak, jak na rocznicę odzyskania niepodległości przystało.

ZOBACZ ZDJĘCIA


Cykl uroczystości kościelnych, późniejszy koncert barda Lecha Makowieckiego, podniosły moment odsłonięcia Alei Chwały składały się na część oficjalną całego wydarzenia. Ale organizatorzy postanowili zorganizować także część piknikową, podczas której nie zabrakło wielu atrakcji dla dzieci. Były konkursy historyczne prowadzone na wesoło, bardzo oryginalne występy sceniczne młodzieży, wreszcie bardzo ciekawy pokaz bractwa rycerskiego z Nidzicy. Wszystko to okraszone wspaniałą pogodą, wyjątkowo ciepłą jak na wrzesień.

Wszystko jest zasługą współpracy na linii szkoły podstawowe – rodzice – władze samorządowe. Porozumienie w organizacji całego przedsięwzięcia pozwoliło osiągnąć organizacyjny sukces i pokazało, że odrobina dobrej woli pozwala osiągać wielkie sukcesy.

Poniżej prezentujemy zestaw zdjęć upamiętniających drugą część naszej imprezy – imprezy, z której możemy być dumni nie tylko z nazwy.
skrót wiadomości
 
Treść opinii:
Autor:
Kod z obrazka:
z Krzywej Data: 24 wrzesień 2018, 15:44
I ja tam byłem.... nie- wódki nie było....:) ale fajna- super impreza...Tak powinno być częściej- żeby łączyć, nie dzielić!
Tylko jedno małe ale... czemu na scenie tytuł "Dla Niepodległej" skoro impreza była pod nazwą: "Dumni z polskości" ???
widz Data: 24 wrzesień 2018, 17:11
Super sprawa...była! Mocno patriotyczna i ...radosne świętowanie...
Polecam ...niezależny artykuł z "Gościa Niedzielnego"...
https://plock.gosc.pl/doc/5039935.Kami enie-historia-sie-staly
gość Data: 25 wrzesień 2018, 13:22
I ja byłem i powiem szczerze, że zapamiętam ten dzień na długo:))) Niepodległość kraju to wielka rzecz i radość na narodu, dobrze że są ludzie, którzy w tych czasach potrafią coś zrobić dla innych- bardzo dziękuję pomysłodawcom i organizatorom...:))))
gość Data: 26 wrzesień 2018, 19:43
gość super impreza


ePrzasnysz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii internautów. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, obraźliwe, wulgarne, naruszające zasady współżycia społecznego albo naruszające prawa ePrzasnysz.pl lub innych podmiotów może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.02 s.