Poniedziałek, 21 styczeń 2019
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 
Nowe oświetlenie w Krzynowłodze Małej
Źródło : UG Krzynowłoga Mała, (14 wrzesień 2018)
Rozmiar tekstu: A A A

W sierpniu ruszył kolejny etap rozbudowy oświetlenia ulicznego w gminie. Za niemal 20 tysięcy złotych udało się powiesić kolejne oprawy, które będą służyć mieszkańcom samej Krzynowłogi.

- Tegoroczne dowieszanie lamp dotyczyło ulic Ofiar Faszyzmu i Osiedlowej w samej Krzynowłodze Małej — informuje Paweł Mostowy, kierownik Referatu Inwestycji, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, który nadzoruje realizowane inwestycje w gminie. — To pozwoli na swoiste zamknięcie pierścienia oświetleniowego w największej miejscowości na terenie naszej gminy. Ta inwestycja ma znacząco zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców, którzy dość często korzystają z tych ulic, nawet po zmroku. Tę trasę wybierają choćby osoby, które uprawiają nordic walking, a tych jest u nas coraz więcej — dodaje Paweł Mostowy.

W sumie na terenie samej Krzynowłogi Małej pojawi się osiem opraw.

Warto przy tej okazji podkreślić, że od kilku lat gmina inwestuje rocznie po kilkadziesiąt tysięcy złotych w remonty dotychczasowych opraw lub dowieszanie nowych — zgodnie z zapotrzebowaniem mieszkańców gminy. Część z nich to nowoczesne lampy solarne, które odciążają budżet gminy przez zmniejszenie kosztów energii elektrycznej.
skrót wiadomości
 
Treść opinii:
Autor:
Kod z obrazka:


Brak Waszych opinii do tego artykułu.
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.01 s.