Poniedziałek, 21 styczeń 2019
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 
Nasz News: Nawet suchy kasztanowiec zakwitł na cześć św. Stanisława Kostki (ZDJĘCIA)
(13 wrzesień 2018)
Rozmiar tekstu: A A A

Jego kult zrodził się natychmiast i spontanicznie. Wieść o śmierci Stanisława rozeszła się bardzo szybko. Do ciała zmarłego zaczęli przybywać ojcowie Kościoła i mieszkańcy Rzymu. Wbrew zwyczajom zakonu zwłoki młodzieńca ustrojono kwiatami i złożono do drewnianej trumny... - mowa o św. Stanisławie Kostce, patronie młodzieży i Miasta Przasnysz.

ZOBACZ ZDJĘCIA


Wspomnienie świętego z wplecionymi kwiatami jest nieprzypadkowe, bo oto – wydawałoby się obumarły kasztanowiec stojący tuż obok pomnika św. Stanisława Kostki w Przasnyszu właśnie zakwitł. I to w rocznicę 450. rocznicy śmierci świętego. A może to sygnał z niebios, że mural poświęcony świętemu to udane dzieło?

Oficjalne odsłonięcie  muralu pn. "Do wyższych rzeczy stworzony - św. Stanisław Kostka patron Przasnysza" już 15 września. Dzień później będziemy celebrować Święto Patrona Miasta. Z tej okazji w kościele farnym odbędą się uroczystości z udziałem Metropolity Częstochowskiego oraz koncert okolicznościowy w miejskim Domu Kultury.
skrót wiadomości
 
Treść opinii:
Autor:
Kod z obrazka:


Brak Waszych opinii do tego artykułu.
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.01 s.