Poniedziałek, 21 styczeń 2019
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 
Chorzele gotowe na 100 - lecie Niepodległości
Źródło : msw.org.pl, (13 wrzesień 2018)
Rozmiar tekstu: A A A

W powodzi różnych pomysłów na to, jak uczcić 100-lecie niepodległości – ten mocno wyróżnia się estetyką. W Chorzelach, w powiecie przasnyskim, powstaje mural upamiętniający sto minionych lat wolności naszego kraju.

ZOBACZ ZDJĘCIA


Co ciekawe, twórcy projektu poszli w stronę historii lokalnej i uwiecznili na powstającym obrazie wybrane epizody z dziejów swojego miasteczka w ostatnim stuleciu. Bo przecież 100-lecie niepodległości to nie tylko wielkie wydarzenia o skali krajowej. To także epizody lokalne, które składają się na cały wiek wolności naszego kraju.

Mural, powstały z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Chorzel, integruje mieszkańców samego bloku, na którym powstaje, harcerzy czy wolontariuszy. Na rusztowaniach pojawiają się także społecznicy, którzy będą startować w najbliższych wyborach samorządowych z list Bezpartyjnych Samorządowców. I robią to nie po to, by zbierać głosy, ale by wspierać ciekawe inicjatywy kształtujące lokalny patriotyzm.
skrót wiadomości
 
Treść opinii:
Autor:
Kod z obrazka:


Brak Waszych opinii do tego artykułu.
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.01 s.