Poniedziałek, 21 styczeń 2019
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 
Czernicki ser wyróżniony w konkursie Mazowieckich Serów Zagrodowych
(12 wrzesień 2018)
Rozmiar tekstu: A A A

Mazowsze to region, który słynie z bogatych tradycji kulinarnych. Jest wiele produktów opartych na tradycyjnych recepturach, jak i takich, które powstały w oparciu o nowe, wymyślone przepisy. Na uwagę zasługują doskonałe wyroby mleczarskie,  w tym sery. Samorząd województwa mazowieckiego już po raz trzeci zorganizował Mazowiecki Konkurs Serów Zagrodowych.

W tegorocznej edycji zgłoszono 58 serów. W wyznaczonym terminie do oceny dostarczono 51 wyrobów. Tylko te sery podległy ocenie Kapituły. Ich wyroby były oceniane w trzech grupach: grupa A – sery świeże,grupa B – sery dojrzewające, grupa C – sery pleśniowe. Kapituła wyłoniła laureatów miejsc I-III oraz przyznała wyróżnienia.


W kategorii ser dojrzewający, wyróżnienie Kapituły otrzymał Ser żółty z „Markowej zagrody” pana Marka Zalewskiego z gminy Czernice Borowe
skrót wiadomości
 
Treść opinii:
Autor:
Kod z obrazka:
Data: 12 wrzesień 2018, 08:41
Chyba raczej z Pawłowa Kościelnego
tubylec Data: 12 wrzesień 2018, 09:54
To na pewno Pawłowo Kościelne a ser jest rzeczywiście wyśmienity. I ten i inne. Twarogowe.. pycha!!!!Jadłam po zakupie na jakichś uroczystościach na Rynku w ubiegłym roku i wcześniej. Gdzie teraz można kupić te sery w Przasnyszu? Kiedyś w mięsnym w rynku.... a teraz?
Rafal Data: 12 wrzesień 2018, 12:58
Sery można kupić w przasnyszu w dwóch sklepch .
Sklep JBB przy stokrotce i w sklepie maluch na ul. Wojska polskiego
Data: 12 wrzesień 2018, 16:52
wszystko CO DORE musi być z …tylko dlaczego się nie mówi no Pawłowie?


ePrzasnysz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii internautów. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, obraźliwe, wulgarne, naruszające zasady współżycia społecznego albo naruszające prawa ePrzasnysz.pl lub innych podmiotów może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.02 s.