Niedziela, 20 styczeń 2019
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 
Nasz News: Po pożarze. Pomoc wciąż potrzebna (ZDJĘCIA)
(20 sierpień 2018)
Rozmiar tekstu: A A A

Materiałów budowlanych i rąk do pracy - tego najbardziej potrzebuje poszkodowany w pożarze domu Bogdan Chmieliński z Krzynowłogi Małej.

ZOBACZ ZDJĘCIA


- Nie ma co tu ratować. Trzeba to najpierw wszystko skuć, i robić od nowa. Potrzeba mi podstawowych materiałów do wykończeniówki. Całe piętro jest do wymiany – mówił nam 20 sierpnia mężczyzna, który nadal mieszka w domu, który został częściowo strawiony przez płomienie. Mieszka piętro wyżej, ale woń spalenizny jest wszechobecna i pewnie szybko nie wywietrzeje.

- Strat jeszcze nie liczyłem. Nie wiem też jaką dostanę pomoc, ale chyba dostanę, bo dzwonili do mnie już z opieki, że jest jakaś decyzja w mojej sprawie. Wiem też, że sąsiedzi się organizują, wójt też coś obiecał, zobaczymy – mówi pan Bogdan, który sam wiele nie zrobi, bo ma niesprawną prawą rękę. Do pomocy ma wprawdzie syna, ale ten pracuje na etacie i może pomagać tylko w wolnym czasie, a roboty przy domu jest bardzo dużo. Dlatego też, prócz materiałów budowlanych, bardzo potrzeba też rąk do pracy. Do zrobienia są ściany, podłogi, instalacje, łazienka... Wszystko. W dodatku wcześniej trzeba skuć śmierdzący tynk, i wszystko wywieźć.

- Ośrodek Pomocy Społecznej już przedsięwziął odpowiednie kroki. My tu z gminy też będziemy się starali. Myślę, że pomogę też w remoncie swoimi ludźmi, Znamy potrzeby pana Bogdana, i pomoc lada chwila zostanie uruchomiona - deklaruje wójt Krzynowłogi Malej Jerzy Humięcki.

Przypomnijmy: Do pożaru domku jednorodzinnego w Krzynowłodze Małej doszło 10 sierpnia około godz. 14.00. Przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej. Akurat nikogo nie było w domu, więc jako pierwsi interweniowali sąsiedzi – ale dopiero wówczas, gdy było widać już płomienie. Strażacy przyjechali bardzo szybko, ale i tak straty są bardzo duże.Zobacz także artykuł z interwencji Przasnyskiej Straży Pożarnejskrót wiadomości
 
Treść opinii:
Autor:
Kod z obrazka:


Brak Waszych opinii do tego artykułu.
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.01 s.