Niedziela, 20 styczeń 2019
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 
Nasz News: Festyn sportowo-rekreacyjny przy parafii p.w. Chrystusa Zbawiciela (ZDJĘCIA)
(18 sierpień 2018)
Rozmiar tekstu: A A A

Sportowo – Rekreacyjny Festyn Integracyjny został zorganizowany przez PUKS "Emmanuel" na terenie parafii p.w. Chrystusa Zbawiciela, która została erygowana przez  bp. płockiego Zygmunta Kamińskiego 15 sierpnia 1998 r. W tym roku Festyn odbył się w 20-tą rocznicę powstania parafii. Proboszczem od początku istnienia parafii jest ks. Romuald Ciesielski, pomysłodawca i współorganizator festynów.

ZOBACZ ZDJĘCIA


Pamiętając o rocznicy powstania parafii, od 16 lat, zawsze 15 sierpnia, organizowane są Festyny Parafialne, a od  13  lat Sportowo – Rekreacyjny Festyn Integracyjny. Dzięki temu wydarzeniu integrujemy naszą małą wspólnotę parafialną.

„W Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, kiedy Maryja narodziła się dla nieba świętujemy także 20-tą rocznicę narodzin naszej wspólnoty parafialnej” - tymi słowami, wypowiedzianymi na początku Festynu, w atmosferę tego radosnego dnia wprowadził nas ks. proboszcz Romuald Ciesielski.

Zgodnie z ustaloną przez lata tradycją po Mszy Świętej o 11.30 na placu parafialnym rozpoczął się Parafialny Sportowo -Rekreacyjny Festyn Integracyjny. Na początek zaśpiewał Przasnyski Chór Męski, a później zagrał i zaśpiewał zespół ewangelizacyjny Dekalog. Znane i lubiane piosenki religijne w interesującym, profesjonalnym wykonaniu bardzo spodobały się publiczności, która nagrodziła zespół rzęsistymi brawami. Po koncercie były gry i konkurencje zręcznościowe dla osób niepełnosprawnych, starszych i młodszych. Były m.in. różnego rodzaju wyścigi, wbijanie gwoździ na czas, rzut piłką lekarską w dal, biegi na jednej nodze i na czworakach, bieg rodzinny, przeciąganie liny. Równolegle rozgrywane były mecze w siatkówkę, rzuty do kosza i gra w badmintona.  Były również konkursy: plastyczny "20. rocznica Parafii Chrystusa Zbawiciela",  na mural 3D o św. Stanisławie Kostce  i historyczny. Wiele osób z powodzeniem próbowało szczęścia w loterii fantowej. Zainteresowani mieli możliwość dokładnego obejrzenia samochodów strażackich. Na spragnionych czekały napoje, głodni mogli posilić się kiełbaską lub kaszanką z grilla oraz  wypiekami naszych parafianek. W trakcie Festynu zagrały i zaśpiewały jeszcze dwa zespoły młodzieżowe oraz zaśpiewała Małgorzata Krośnicka.

Wszystkie konkurencje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Każdy mógł znaleźć swoje wyzwanie i się z nim zmierzyć, szczególnie dzieci na trampolinie. Zawodnikom nieustannie towarzyszył duch sportowej rywalizacji połączonej z wyśmienitą zabawą. Dorośli również doskonale się bawili, a dopingowanie zawodników przyczyniło się do pełniejszej integracji. Rozstaliśmy się pełni entuzjazmu i pomysłów na następny Festyn.
Najbardziej zaangażowanymi w prowadzenie Festynu byli: Zespół Dekalog, PUKS Emmanuel, Ruch Rodzin Nazaretańskich, Equipes Notre-Dame.

Sportowo-Rekreacyjny  Festyn Integracyjny  mógł się odbyć w tak bogatej formie dzięki finansowemu wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, Fundacji SCALAM Prostujemy drogi życia, Fundacji PELIKAN, Językowemu Przedszkolu, Zakładowi Pogrzebowemu Państwa Juniak, Piekarni Klementynka, licznym fundatorom nagród w konkursach i fantów na loterię. Wszystkim ks. proboszcz Romuald Ciesielski złożył serdeczne podziękowania.
skrót wiadomości
 
Treść opinii:
Autor:
Kod z obrazka:


Brak Waszych opinii do tego artykułu.
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.01 s.