Środa, 20 luty 2019
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 
OSP Łanięta ze wsparciem finansowym
Źródło : UG Krzynowłoga Mała, (10 sierpień 2018)
Rozmiar tekstu: A A A

Dzięki staraniom wójta Jerzego Humięckiego udało się pozyskać z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego środki na remont strażnic w jednostkach OSP. Z tych środków skorzystają druhowie z OSP Łanięta.

Urząd Marszałkowski uruchomił w tym roku program „Mazowieckie Strażnice OSP”, z którego środki miały zostać przeznaczone na remont remiz, świetlic czy garaży służącym strażakom ochotnikom. Dzięki temu gmina Krzynowłoga Mała mogła rozpocząć starania o otrzymanie środków na remonty lokalnych strażnic.

I takie pieniądze udało się pozyskać dla OSP Łanięta. Dzięki zdobytym funduszom już została wymieniona stolarka okienna w części strażnicy przeznaczonej na działalność statutową tej jednostki. Łącznie zakupiono 18 nowych okien.

Dodatkowo okazało się, że przeprowadzone postępowanie przetargowe pozwoliło na uzyskanie oszczędności związanej z tym zadaniem. Zaoszczędzona kwota także może być przeznaczona dla tej straży. W planach jest sfinansowanie wymiany bramy garażowej. Na razie nie jest to jeszcze możliwe ze względów proceduralnych. Gmina otrzymała dotację tylko na wymianę okien. Jest jednak szansa, że to się zmieni.

Aby tak mogło się stać, potrzebny jest aneks do umowy z Urzędem Marszakowskim. Wójt o taki aneks już wystąpił. W najbliższych tygodniach powinna zapaść w tej sprawie decyzja sejmiku. Oby z dobrym efektem dla lokalnej społeczności. Dzięki temu uda się zrobić więcej niż pierwotnie planowano.
skrót wiadomości
 
Treść opinii:
Autor:
Kod z obrazka:


Brak Waszych opinii do tego artykułu.
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.01 s.