Niedziela, 24 marzec 2019
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 
Powiat wystosował prośbę o ponad 24 mln zł do Miasta
(07 sierpień 2018)
Rozmiar tekstu: A A A

fot. pixabay.com
Wy dajcie nam 24,5 mln zł na powiatowe inwestycje na które nam teraz brakuje pieniędzy, a my za kilka lat damy wam 11 mln zł na budowę basenu – tak w telegraficznym skrócie brzmi propozycja Powiatu Przasnyskiego wystosowana do Miasta Przasnysz.

Zarząd Powiatu przasnyskiego zwrócił się do Burmistrza i Rady Miejskiej w Przasnyszu z prośbą o rozważenie kwestii współpracy w zakresie budowy: sali sportowej z krytym lodowiskiem, sali koncertowej z kinem 3D, centrum aktywizacji biznesu i zbiornika retencyjnego. Powiat wyjaśnia, że wszystkie te inwestycje miały być realizowane przez Powiat w Przasnyszu, ale – niestety, oferty wykonawców znacznie przerastają wysokość zakładanych wydatków. By inwestycje zostały zrealizowane powiat widzi tylko dwie drogi: kredyt bankowy albo dofinansowanie przez samorząd miejski. Lepszym wyjściem, według powiatu, będzie dofinansowanie przez samorząd miejski. I tu padła propozycja udziału finansowego Miasta Przasnysz w latach 2019-22 w następującej wysokości:

 • sala sportowa z krytym lodowiskiem na  ul. Mazowieckiej – 5 mln zł,
 • sala koncertowa z kinem 3D przy ul. Sadowej – 3 mln zł (przy czym powiat jest skłonny rozważyć wersję alternatywną polegającą na tym, że pomoże Miastu przy remoncie MDK w zamian za umieszczenie w tym budynku powiatowej szkoły muzycznej i kina 3D),
 • centrum aktywizacji biznesu wraz z przebudową parkinów przy ulicy św. Wojciecha – 3 mln zł,
 • zbiornik retencyjny – 12 mln zł,
 • wyposażenie szpitala rejonowego w Przasnyszu – 1,5 ml zł

  W zamian Powiat proponuje Miastu pomoc w wysokości 11 mln zł na budowę basenu na stadionie w latach 2023 -24.

 • skrót wiadomości
   
  Treść opinii:
  Autor:
  Kod z obrazka:
  Nie Data: 07 sierpień 2018, 21:12
  Przydałby się teraz obszerny komentarz pana Czaplickiego.  Ze wszystkich informacji jakie były publikowane, każda z tych inwestycji miała zapewnione finansowanie, problem stanowił tylko bum inwestycyjny w kraju spowodowany wyborami. Przeszacować wydatki na 25 mln zł ? Gdyby miasto miało te 25 mln zł, to budowali by basen, lub remontowali MDK. Więc to dość dziwna propozycja. Dziwna cała informacja. Podobno było tak dobrze w kwestii finansowania. I dodatkowe pytanie to ile miasto z tych 25 mln ma odzyskać, 25 mln + 11 na basen, czy tylko 11 mln na basen ?
  bd Data: 07 sierpień 2018, 21:32
  Za kilka lat na budowę basenu??? dzięki naprawdę dzięki......
  Mieszkaniec Data: 08 sierpień 2018, 02:29
  Widzę,  ze starostwo ma konkretny plan dla Przasnysza i zrealizuje go z Miastem lub bez Miasta. Myślę, ze kasę mają lub znajdą jeśli miasto wcto nie wejdzie. Wszystkie te inwestycje są w Przasnyszu. Więc oczekują wkładu miasta, które samo nic nie zrobi.  Widać tu sens i fajną propozycję współpracy. To także realna szansa na basen. Zręcznie to planują. A co na to miasto? Czemu nie ma odpowiedzi?.
  Art Data: 08 sierpień 2018, 07:40
  W lokalnej prasie czytałem że w tym roku z całych pieniędzy na powiat gmina Chorzele ms dostać 63% - to może okroić im TYLKO do 43% to pewnie będzie jakieś 25 mln oszczędności ! Oczywiście to żart bo tak nie można :)
  Data: 08 sierpień 2018, 08:16
  To co było w prasie to jakieś głupoty. Większość pieniędzy będzie szła na Przasnysz. Ja akurat rozmawiałem z ludźmi, którzy wiedzą. To zresztą widać w tym planie starostwa. Większość inwestycji w Przasnyszu. Pieniądze też już mają i nie będą czekać na pomóc miasta. Z budową Cebtrum przy Kościele juz ruszyli.
  led Data: 08 sierpień 2018, 09:06
  Ze strony starostwa był to mały , ale zręczny , test na możliwości finansowe i chęć współpracy miasta . I możliwości finansowe , i chęć współpracy wynoszą "0"(ZERO) , no może z nikłym zainteresowaniem remontem MDK-u . Co do tych 63% , to błagam , nie powtarzajcie głupstw za niedouczonym specjalistą od budżetu !
  Data: 08 sierpień 2018, 12:05
  "zbiornik retencyjny"
  Zbiornik to dla Kronospanu bo mają przenieść z Chorzel do Przasnysza tą inwestycje.
  Data: 08 sierpień 2018, 12:17
  Czyli inwestycje w Przasnyszu za pieniądze Przasnysza ,a Chorzelom  da Powiat.Ludzie toz to śmiech na sali
  qfa Data: 08 sierpień 2018, 13:44
  Jak na razie to tylko starostwo sobie rozbudują bo tylko to potrafią i tylko na tym im naprawdę zależy
  W.Trochimiuk Data: 08 sierpień 2018, 13:49
  https://www.facebook.com/BurmistrzTrochi miuk/
  wwwwwwwww Data: 08 sierpień 2018, 13:53
  Propozycje radnych z powiatu to chyba jakiś żart przecież to miało być zrobione wszystko przez starostwo i co znów nic tylko obiecanki pana starosty dla Przasnysza .
  Nie Data: 08 sierpień 2018, 15:57
  Weście się wreszcie dogadajcie ! Weście coś zróbcie wspólnie. Weście ten MDK zróbcie, i chodzi mi głównie o kino w MDK-u, bo to jest jedyne rozsądne umiejscowienie kina, MDK jako zarządca kina. Każda ta inwestycja wypisana z planowanych przez Starostwo jest w mieście potrzebna. Zawsze każda inwestycja jest potrzebna, tylko tak rozumiemy rozwój miasta. Dogadajcie się raz w sprawie MDK-u, kina na poziomie Ostrołęckiego (poziom Multipleksów), i może to będzie ten krok, by dalej razem rozwijać i powiat i miasto.
  obywatel Data: 08 sierpień 2018, 20:13
  Przecież Zarząd Powiatu można przewietrzyć w najbliższych wyborach. W czym więc problem ?
  Data: 09 sierpień 2018, 21:24
  Do led
  Niestety ten niedouczony specjalista ma rację. Wystarczy sprawdzić załącznik nr 3 z budżetu Powiatu Przasnysz na 2018 i policzyć .
  Mieszkaniec Data: 10 sierpień 2018, 00:09
  Prawda jest taka,  że starostwo chce inwestować w Przasnyszu i ma plan oraz większość pieniędzy, a Trochimiuk nie na ani planu, ani checi ani pieniędzy. Gdzie jest odpowiedź? Bo jako mieszkaniec oczekuje, że miasto wejdzie do współpracy. Inaczej nic samo nie zrobi. Chyba ze kolejne długi.
  cadet Data: 10 sierpień 2018, 09:29
  Powiat wystąpił tu w roli Onufrego Zagłoby bohatera Trylogii H. Sienkiewicza. Ni mniej, ni więcej,  jego propozycja złożona miastu sprowadza się do propozycji pana Onufrego. Ofiaruję wam Niderlandy ! Panowie powiatowi, już dawno się tak nie uśmiałem z waszej propozycji, ostatni raz to było, gdy wystosowaliście wniosek o przejęcie pod zarząd drogę krajową nr 57, na odcinku powiatu. Nie dość, że bezprawnie chcieliście to zrobić, to utopiliście kupę pieniędzy w przygotowanie tej inwestycji. Poszła kaska, na opracowanie planów modernizacji drogi, poszła kaska na usługi geodezyjne. Oj ! Przydałaby się tam wizyta dostojnych gości ! A swoją drogą, skąd wam się biorą takie zabawne, ale kosztowne pomysły. Bo ten wasz pomysł ma jeden cel. Nie wybudować basenu w Przasnyszu, zablokować tą inwestycję. To spowoduje podtrzymanie prze życiu basenu w Chorzelach. To takie proste, że aż boli !
  podroznik 222 Data: 13 sierpień 2018, 07:52
  Starostwo w inwestycjach w Przasnyszu robi ruchy pozorne. Cała kasa idzie na megalomańskie inwestycje do Chorzel, jednocześnie blokując wszelkie próby zmian w Przasnyszu. Przykładem chociażby pomysł starostwa na wybudowanie stawu na węgierce wzdłóż ul. Makowskiej. Podstawą finansowania tej inwestycji w/g starosty / przedstawione na spotkaniu z właścicielami terenu gdzie byłby staw/ miałaby być sprzedaż ziemi z wykopu. Dyzma w okazałości.


  ePrzasnysz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii internautów. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, obraźliwe, wulgarne, naruszające zasady współżycia społecznego albo naruszające prawa ePrzasnysz.pl lub innych podmiotów może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
   
   
    strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

  ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.08 s.