Piątek, 18 styczeń 2019
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 
Krzysztof Stancel ma mniej w portfelu
(21 lipiec 2018)
Rozmiar tekstu: A A A

Pensja wójta gminy Jednorożec poszła w dół. Co ciekawe, radni, którym zarządzanie gminą się nie podoba, w ogóle nie wzięli udziału w głosowaniu.

Wynagrodzenia wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, rozporządzeniem rządu, zostało obniżone o 20 proc. Nowe prawo wymaga, by zmniejszeniu ulega pula wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego. Radni gminy Jednorożec głosowali w tej sprawie 20 lipca.

Radny Sławomir Gadomski komentował. - Gdyby nasz wójt dotrzymał słowa danego w kampanii wyborczej, to dziś żadna obniżka wynagrodzenia nie byłaby potrzebna. Tymczasem ledwo opadł kurz wyborczy, a wynagrodzenie wskoczyło na górny pułap. Ja głosowałem wówczas przeciwko. I dalej uważam, że ta podwyżka wójtowi się nie należała, wystarczy popatrzeć na ilość pozyskanych pieniędzy. W 2015 roku wydawaliśmy tylko to, co udało się wcześniej pozyskać na dokończenie remontu szkoły i remizę. W 2016 roku pozyskaliśmy zero, w 2017 roku tak samo, może 2018 rok przyniesie jakieś zmiany. Wtedy nie głosowałem za podwyżką, a dziś nie będą „za”, „przeciw”, ani nawet nie wezmę udziału w głosowaniu. Jedziemy wciąż po maksymalnym wynagrodzeniu, a pozyskanych pieniędzy jest zero.

W obronie wójta stanęła radna Marianna Jakończyk. - Ja głosowałam za podwyżką, bo uważałam, że wójtowi się ona należała. Gdyby poprzedni wójt wywiązał się z obowiązków to nie musielibyśmy zaraz na początku kadencji płacić takich długów, i takich kar. Niestety, by dalej gmina funkcjonowała normalnie, trzeba było płacić, a zobowiązania finansowe były bardzo duże. Wójt zrobił bardzo dużo dla Jednorożca i całej gminy, i zasłużył na podwyżkę

Ostatecznie uchwała została podjęta dziewięcioma głosami „za”. Obecnie stawki brutto wynagrodzenia wójta gminy Jednorożec wynoszą: wynagrodzenie zasadnicze - 4700 zł, dodatek funkcyjny – 1900 zł, dodatek specjalny - 1980 zł, dodatek za wieloletnią pracę  - 940 zł.
Uchwała podjęta 20 lipca obowiązuje od 1 lipca.


skrót wiadomości
 
Treść opinii:
Autor:
Kod z obrazka:
jarek Data: 21 lipiec 2018, 14:13
Gdyby poprzedni wójt dbał o cało gminę i wszystkich mieszkańców  obecny mógłby wiecej zdziałać dla gminy. Ale trzeba było połatać wyrwy kosztem mieszkańców. Co do wypłaty każdy ma taką na jaką zasługuje a radni sami wiedza czy zasłużył.
Aśka Data: 23 lipiec 2018, 08:04
Każdemu łatwo osądzać, krytykować itp... ale mając ograniczony budżet, potężne zadłużenie po przeciwniku jak można rządzić??? A w Jednorożcu naprawdę dużo zmieniło się... chociażby pomnik Jednorożca, dokończenie remizy (projekt okropny), okwiecenie Jednorożca, drzewka, iluminacje świetlne, siłownia, za chwilę powstanie fontanna, placyk zabaw... Fajnie. Gonimy inne gminy i Nasza miejscowość podoba się. A co do podwyżki mogłoby jej nie być. Ale to decyzja Radych była
XL Data: 23 lipiec 2018, 11:03
Właśnie teraz jest zadłużenie ponad 13 milionów i to do 2029roku !!!! Pytanie z ulotki wyborczej ;;KTO TO BĘDZIE SPŁACAŁ MY NASZE DZIECI CZY WNUKI"?obecnie panujący panie wójcie..Poprzedni wójt tego nie zostawił.
mieszkaniec Data: 23 lipiec 2018, 12:33
Popieram w pełni wpis Aśka.W Jednorożcu w końcu coś się zaczeło dziać,kto tego nie widzi to jest ślepy.Jak wójt miał najniższe wynagrodzenie z całego powiatu to nikt tego nie zauważył.
Mieszkaniec gmi Data: 23 lipiec 2018, 18:46
Słusznie pospłacał długi po poprzednim wójcie a teraz może działać dalej a ludzie przejeżdżając chwalą ze jest czysto,ładnie a Jednorożec nie ten co kiedyś a z pustego to i Salomon nie naleje.
Olek Data: 23 lipiec 2018, 18:54
Poprzedni wójt zostawił jeszcze więcej długow bo po jego kadencji to nawet nikt by nie pomyślał ile kosztów poniosła przez niego gmina na odsetki i koszty komornicze,a wypłaty brał tez takie same a w Jednorozcu nic nie robił teraz to przynajmniej widać efekty i to jak wójt dba o gminę .
Data: 23 lipiec 2018, 20:40
Bzdury piszecie Poprzedni wójt prowadził inwestycje a obecnie to chyba na te kwiatki i ławeczki drugie tyle długu aco do pensji to trzeba brać ile się da wiadomo że p radne zagłosująElka Data: 24 lipiec 2018, 06:19
Jeśli zasługuje to i radni za głosują a poprzedni radni tez głosowali i dawali mu ile chcieli a on i tak tylko rusztowania postawił i dalej nie umiał skończyć a po pierwsze to każdy ma prawo wyboru jest chyba dorosły kiedy idzie głosować i żaden wójt się sam nie wybrał na to stanowisko.


ePrzasnysz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii internautów. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, obraźliwe, wulgarne, naruszające zasady współżycia społecznego albo naruszające prawa ePrzasnysz.pl lub innych podmiotów może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.03 s.