Piątek, 18 styczeń 2019
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 
Pożar budynku mieszkalnego w Sierakowie w wyniku wybuchu ulatniającego się gazu
Źródło : KP PSP Przasnysz, (17 lipiec 2018)
Rozmiar tekstu: A A A

15 lipca bieżącego roku około godz. 00:40 doszło do pożaru kuchni w budynku mieszkalnym w wyniku wybuchu ulatniającego
się gazu z butli propan-butan w miejscowości Sierakowo gm. Przasnysz.
W chwili przybycia straży pożarnej, pożarem objęte były szafki i kuchenka gazowa na parterze.

Obok kuchni gazowej znajdowała się 11kg butla z propanem-butanem.

Zamiarem taktycznym dowodzącego było jak najszybsze ugaszenie pożaru oraz wyniesienie uszkodzonej butli gazowej z budynku jednorodzinnego.

Strażacy po dokonaniu rozpoznania, zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu zasilania elektrycznego przystąpili do gaszenia pożaru. Działania prowadzono wewnątrz budynku podając 1 prąd wody w natarciu na palące się meble oraz na zewnątrz chłodząc wodą wyniesioną butlę na odległość około 150 m od zabudowań do momentu całkowitego jej opróżnienia.

Wszystkie osoby przebywające w budynku opuściły go o własnych siłach (5 osób). W pierwszej fazie działań ratowniczo-gaśniczych żadna z osób, która zamieszkiwała budynek nie zgłaszała dolegliwości. Po przyjeździe karetki pogotowia i przebadaniu mieszkańców przez zespół ratownictwa medycznego, jedno dziecko i jego matka zostały zabrane do szpitala ze względu na ich złe samopoczucie.

Następnie strażacy sprawdzili czy nie występują jakieś zarzewia ognia, oddymili dom agregatem oddymiającym, sprawdzili czy nie występują trujące gazy po pożarowe urządzeniem kontrolno-pomiarowym.

W wyniku wybuchu i pożaru zniszczeniu uległy szafki kuchenne, okap, kuchenka gazowa, szyby okienne oraz całe okno z drzwiami balkonowymi.

Działania ratownicze prowadziła Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza z Przasnysza i Ochotnicza Straż Pożarna z Karwacza
skrót wiadomości
 
Treść opinii:
Autor:
Kod z obrazka:
SPOKOJNY Data: 17 lipiec 2018, 15:51
Dlaczego Urząd Dozoru Technicznego nie zajmie się stanem technicznym butli gazowych jakie są sprzedawane w punktach ich dystrybucji.Nie oszukjmy się są one w opłakanym stanie,czy napisalm coś nie tak.? Proszę o omenarz.
ABC Data: 20 lipiec 2018, 14:48
Zgadza się, niedawno również do mnie trafiła butla z wyraźnie ugiętym zaworem, który został zniszczony prawdopodobnie po upadku butli lub coś innego na nią spadło.


ePrzasnysz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii internautów. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, obraźliwe, wulgarne, naruszające zasady współżycia społecznego albo naruszające prawa ePrzasnysz.pl lub innych podmiotów może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.02 s.