Piątek, 18 styczeń 2019
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 
O przewozy lokalne zabiega lokalny przewoźnik
(16 lipiec 2018)
Rozmiar tekstu: A A A

Jest szansa, że od września tego roku wróci normalność w lokalnych przewozach. O stosowne  pozwolenia na autobusowy transport publiczny w powiecie przasnyskim zabiega spółka państwa Czaplickich: Przewozy Krajowe i Zagraniczne Osób s.c. B. Czaplicka, K. Czaplicki.

Arkadiusz Szydlik, który reprezentuje firmę państwa Czaplickich, tłumaczy, że firma ta wystąpiła już o wydanie zezwoleń na regularny przewóz osób do Starostwa Przasnyskiego i Urzędu Marszałkowskiego. Został też określony termin do rozpoczęcia kursowania nowych linii, na wrzesień 2018 roku.

- Nasza firma kontaktowała się ze starostą przasnyskim i burmistrzem Miasta Przasnysz, i mamy nadzieję, że te spotkania zaowocują w przyszłości. Przy wsparciu Starostwa i Miasta, oraz akceptacji społecznej, jesteśmy w stanie zapewnić transport na najważniejszych liniach komunikacyjnych w regionie. Na ten moment mamy wytypowane linie, którymi do przasnyskich szkół średnich dojeżdżają uczniowie, i właśnie te kursy uważamy za priorytet w działalności komunikacji w naszym powiecie – tłumaczy Arkadiusz Szydlik.

I podkreśla, że z uwagi na siedzibę przedsiębiorstwa, która znajduje się w mieście Przasnysz, spółka państwa Czaplickich najlepiej zna potrzeby lokalnej społeczności. Ponadto posiada niezbędną wiedzę i zasoby, które pozwalają na poprawne funkcjonowanie transportu lokalnego.

- Jesteśmy też otwarci na propozycje społeczne dotyczące zgłaszanych propozycji tras. Oferujemy swoje doświadczenie w tworzeniu siatki komunikacyjnej dla lokalnego rynku – mówi pan Szydlik, który ma nadzieją, że lokalne władze nie będą szukać przewoźników spoza lokalnego rynku, ale poprą firmę, która odprowadza podatki do miejscowych budżetów oraz zatrudnia lokalnych pracowników.

Jeśli wszystko będzie szło zgodnie z oczekiwaniami spółki, rozkład nowych linii  powinien zostać podany do publicznej wiadomości już na początku sierpnia. Spółka Przewozy Krajowe i Zagraniczne Osób pracuje już też nad wdrożeniem systemu zakupu biletów miesięcznych przez Internet.

- Wyrażamy głęboką nadzieję, że nasze pracę zostaną zauważone przez władze lokalne i nasza współpraca spełni oczekiwania społeczne – mówi Arkadiusz Szydlik.


skrót wiadomości
 
Treść opinii:
Autor:
Kod z obrazka:
pasazer Data: 16 lipiec 2018, 21:54
Sprawnosc taboru, od ktorej zalezy bezpieczenstwo, zycie i zdrowie to b. wazny warunek oczekiwania spolecznego a z tym firma p.Czaplickich czesto miewa problem.Decydentom proponuje zasiegnac pomocy od ITS iPolicji ich opinia moze byc pomocna.
Bbs Data: 16 lipiec 2018, 22:30
Mam w domu stary przewodnik turystyczny po ziemi przasnyskiej z 92 roku.jest tam rozklad jazdy z dworca PKS .można było by odtworzyć siatkę tamtych połączeń. Wydaję mi się ze była to siatka połączeń idealna.
kasia Data: 16 lipiec 2018, 22:45
A PSL uważa że problem który sam sprokurował musi rozwiązać rząd
przasnyszanin Data: 16 lipiec 2018, 23:24
Kto jechał do stolicy w/w autobusem państwa Cz. a transport się zepsuł?
Byk Data: 17 lipiec 2018, 05:52
Oby wkącu zaczą działać ten pks bo dojeżdżać nie ma czym do pracy
Karol Data: 17 lipiec 2018, 08:58
Cieszę się , ponieważ wszystkie autobusy państwa Czaplickich zatrzymują się również koło Jednostki Wojskowej i nie potrzeba chodzić aż do dworca lub z dworca taki kawał drogi z bagażem .
pasenger Data: 17 lipiec 2018, 19:43
Może niech zadziała konkurencja by ceny nie były najwyższe w Polsce. Jest jeszcze niedaleko firma transportowa Państwa Kraska z Baranowa. Może obie firmy mogłyby obsługiwać nasz region na zdrowych zasadach konkurencji lub podzielić obszar na 2 przewozników.
studentka Data: 18 lipiec 2018, 10:26
A co z Białymstokiem? Co mają zrobić studenci? Nikt o tym nie myśli, skandal!
Obywatel przasn Data: 20 lipiec 2018, 07:25
A do Białegostoku jak mamy dojeżdżać my studenci rowerem nic nie myślą władze przasnysza wstyt
Studentka Data: 20 lipiec 2018, 18:38
W 21 wieku żeby autobusy nie jeździły to wstyd dla władz przasnysza
Julita Data: 21 lipiec 2018, 09:27
Dramat a nie firma. Nie do przyjęcia jest nadkomplet 8 pasażerów ( a jeszcze nie wyjechaliśmy z Warszawy!) i brak reakcji na zwracaną uwagę. Jeśli jest tak duże zainteresowanie czemu przewoźnik nie podstawi drugiego busa!!  Z oknami które się otwierają bo przecież klimatyzacja za dużo kosztuje! Kierowca ma w nosie bezpieczeństwo pasażerów! Nigdy więcej nie skorzystam z usług tego przewoźnika. Wolę zapłacić 10 zł więcej. Brawo dla Was.
zenon Data: 23 lipiec 2018, 23:05
Jadąc z Warszawy autobus miał awarię i mimo zapewnień kierowcy nie został podstawiony autobus zastępczy. Całe szczęście,że był jeszcze kolejny kurs na który trzeba było wykupić kolejny bilet. Inaczej pozostałoby nocowanie w Makowie Maz. lub pójście piechotą. To jedynie jeden z wielu przypadków. Należałoby przy dopuszczeniu przewoźnika do obsługi przewozów lokalnych wymóc na nim kompleksowe odmłodzenie taboru.


ePrzasnysz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii internautów. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, obraźliwe, wulgarne, naruszające zasady współżycia społecznego albo naruszające prawa ePrzasnysz.pl lub innych podmiotów może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.04 s.