Piątek, 18 styczeń 2019
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 
Co 10-ty terytorials jest kobietą
(15 lipiec 2018)
Rozmiar tekstu: A A A

15 lipca szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej powiększyły się o 500 osób. Uroczyste przysięgi celebrowano w czterech miastach: Radzyniu Podlaskim, Dęblinie, Ostrołęce i Płocku.

ZOBACZ ZDJĘCIA


Co dziesiąty nasz żołnierz jest kobietą. Jesteśmy bardzo zadowoleni z ich służby. Co ciekawe, w czasie szkoleń podstawowych, zdarzało się, że mężczyźni nie wytrzymywali trudów poligonu, i rezygnowali. Ale kobietom nigdy się to nie zdarzało. W naszych szeregach są bardzo twarde kobiety –  wyjawił nam ppłk. Marek Pietrzak, rzecznik prasowy Wojsk Obrony Terytorialnej.

Co dziesiąty terytorials jest kobietą. Nie brakuje też rodzeństw, a nawet małżeństw. W Ostrołęce przysięgę wojskową złożyło blisko dwustu terytoriarsów z powiatów: ostrołęckiego, przasnyskiego, makowskiego i ostrowskiego. Po szkoleniach w Orzyszu, i przysiędze na sztandar, żołnierze ci weszli w skład 5. Mazowieckiej Brygady Terytorialnej.

„Jestem przekonany, że z honorem sprostacie wszystkim niełatwym wyzwaniom, do czego w najwyższym stopniu zobowiązuje żołnierska przysięga” – napisał Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej w liście do żołnierzy, co uroczyście odczytał sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej, Sebastian Chwałek, a następnie złożył gratulację i życzenia we własnym imieniu.

Uroczystość odbyła się na płycie głównej stadionu miejskiego. Ostatnia przysięga wojskowa tak licznej grupy żołnierzy odbyła się tu jeszcze przed wojną, nic więc dziwnego – że mimo ulewnego deszczu, trybuny były szczelnie wypełnione. A słowa o honorze, Ojczyźnie, godności i zaszczytach – padały bardzo często.


skrót wiadomości
 
Treść opinii:
Autor:
Kod z obrazka:


Brak Waszych opinii do tego artykułu.
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.01 s.