Poniedziałek, 25 marzec 2019
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 
Bal z świątynią w tle
(14 lipiec 2018)
Rozmiar tekstu: A A A

Siding, który skrywał przez kilkadziesiąt lat prawdziwy urok kościółka w Olszewce, na szczęście, już zniknął. Z zewnątrz świątynia wygląda imponującą, ale konieczny jest także remont wnętrz, i potrzeba do tego sporych pieniędzy. Jednym ze sposobów pozyskania funduszy ma być bal charytatywny, który odbędzie się 4 sierpnia.

ZOBACZ ZDJĘCIA


Bal - organizowany przez Stowarzyszenie „Przyjaciele Ziemi Jednorożeckiej”, Salę Bankietową Doris i proboszcza parafii pw. św. Antoniego w Olszewce, będzie wyjątkowy z kilku względów. Będzie charytatywny, integracyjny, ale także zostanie zorganizowany dla uczczenia 100-lecia niepodległości Polski. Ale po kolei...

W ubiegłym roku członkowie Stowarzyszenia przejeżdżali rowerami przez Olszewkę. Ich oczom ukazał się kościół świeżo obrany z plastikowego sidingu. Nie był to ciekawy widok, bo po zdjęciu plastiku okazało się, że drewno, które było w środku, jest w bardzo złym stanie. Uczestnicy rowerowego pikniku dokładnie obejrzeli budynek, porozmawiali z ks. proboszczem o historii i potrzebach budowli, w tym o ewentualnych kosztach przywrócenia kościołka do dawnej świetności. W pierwszej wersji padł pomysł organizacji festynu charytatywnego, ale szybko się okazało, że taki festyn w Olszewce już był. Ponadto organizacja festynu byłaby bardzo angażująca, i po prostu mogłaby przerosnąć  możliwości czasowe i finansowe członków Stowarzyszenia. Zaczęto więc szukać innego pomysłu. Narodził się on w czerwcu tego roku, w Obórkach – podczas balu, który był zwieńczeniem remontu lokalnej remizy. Bal okazał się bardzo udany. I jednocześnie inspirujący, bo członkowie Stowarzyszenia od razu pomyśleli o powieleniu pomysłu, i zrobieniu balu charytatywnego w Olszewce. Pomysł szybko nabrał życia, i już wiadomo, że bal odbędzie się 4 sierpnia. Koszt uczestnictwa to 75 zł. A maksymalna ilość uczestników - 200 osób. I organizatorzy mają nadzieję, że frekwencja dopisze na 100 proc.

Bal będzie także uczczeniem 100-lecia niepodległości Polski, bo – jak podają źródła historyczne, kościółek w Olszewce, wybudowany został jako wotum za odzyskanie niepodległości przez Polskę (konsekrowany 31 lipca 1922 roku).
Bal więc będzie charytatywny, integracyjny i patriotyczny. A i zabawa zapowiada się przednie. W cenie m.in.: piękna sala z ogrodem i wodospadem, trzy gorące dania, napoje, przystawki oraz muzyka z DJ-em. Zapisy i informacje: Krzysztof Iwulski - tel. 508 000 038,  Krzysztof Grabowski - tel. 667141135.

Wszyscy, który chcieliby wspomóc remont świątyni w Olszewce  mogą dokonywać wpłat na konto parafialne, z dopiskiem “Renowacja Kościoła”. Przyda się każda złotówka.
Bank Spółdzielczy w Chorzelach
77 8913 0005 0000 5092 3000 0010


Fot. Stowarzyszenie „Przyjaciele Ziemi Jednorożeckiej” i Parafia pw. św. Antoniego w Olszewce


skrót wiadomości
 
Treść opinii:
Autor:
Kod z obrazka:
Sloneczny Data: 14 lipiec 2018, 15:00
Wspaniała miejscowość.
Nil Data: 15 lipiec 2018, 21:38
W Parciakach piękniejszy kościół.
Data: 15 lipiec 2018, 22:42
mam pytanie do organizatora-jaka kwota od osoby trafi na cel charytatywny
Data: 20 lipiec 2018, 23:59
Organizator zaniemówił,kolejny przekręt.No to się zapisujemy?


ePrzasnysz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii internautów. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, obraźliwe, wulgarne, naruszające zasady współżycia społecznego albo naruszające prawa ePrzasnysz.pl lub innych podmiotów może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.01 s.