Poniedziałek, 25 marzec 2019
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 
Piknik z kapliczką w tle: Jednorożec, okolica Kobylaki - zaproszenie
Źródło : Stowarzyszenie PZJ, (14 lipiec 2018)
Rozmiar tekstu: A A A

Stowarzyszenie „Przyjaciele Ziemi Jednorożeckiej” oraz Maria Weronika Kmoch zaprasza na cykl pt. „Piknik z kapliczką w tle”. Projekt zakłada wycieczki śladami wybranych przydrożnych obiektów sakralnych w gminie Jednorożec.

Tym razem spotykamy się w NIEDZIELĘ 22 LIPCA. W poprzednim ustroju nie można było wybrać, jak spędzało się ten dzień… Teraz możecie wybrać – wybierzcie więc:
- miło i pożytecznie spędzony czas
- korzyści zdrowotne – jeździmy bowiem na rowerach, ale nie wyczynowo, a rekreacyjnie
- co nieco interesującej i przydatnej wiedzy
- możliwość wymiany myśli, spotkania ze znajomymi
- posiłek przy ognisku / grillu
- niespodzianki :) !

Spotykamy się o 11:00 na Placu św. Floriana w Jednorożcu. Następnie ruszamy rowerami: Jednorożec - > Kobylaki-Wólka -> Kobylaki-Czarzaste -> Kobylaki-Konopki -> Kobylaki-Korysze. W Kobylakach-Konopkach zatrzymamy się na posiłek. Ugości nas radna gminna Lucyna Popiołek, której dziękujemy za zaproszenie. W drodze powrotnej natomiast – upamiętniając 103. rocznicę lipcowej bitwy przasnyskiej – zatrzymamy się na cmentarzu pierwszowojennym w Jednorożcu.

Co zabrać ze sobą?
- sprawny rower
- wodę
- aparat fotograficzny, telefon – warto uwieczniać mile spędzone chwile
- odpowiednie do pogody ubranie.

W czasie wyprawy będziemy się poruszać wedle ustalonej trasy, jednak jeśli zainteresuje Was jakaś kapliczka, zapragniecie skręcić w boczną ścieżkę, by odnaleźć przydrożne krzyże itp., to istnieje możliwość jej modyfikacji. Mile widziane informacje na temat innych ciekawych obiektów, np. pomników przyrody, starych budynków, cmentarzy itp., które będziemy mijać po trasie. Mamy nadzieję, że uczestnicy tego rowerowego pikniku nie będą tylko biernymi słuchaczami, ale sami wcielą się w rolę badacza oraz będą się dzielić swoją wiedzą z innymi. Wszelkie zaangażowanie mile widziane! Tempo zostanie dostosowane do najsłabszej osoby w grupie.

W projekcie mogą brać udział wszyscy chętni. Nie ma ograniczeń wiekowych, ale dzieci powinny wybrać się na wycieczkę z opiekunami (rodzicami). Dajcie nam znać, że wybieracie się z nami - zapraszamy do kontaktu z Prezesem Krzysztofem Iwulskim (tel. 508000038 / sms / osobiście / we wiadomości prywatnej / w komentarzu na stronie wydarzenia ).

„Przewodnikiem” wycieczek i pomysłodawcą projektu jest Maria Weronika Kmoch, historyk, regionalistka, badaczka małej architektury sakralnej na omawianym terenie, autorka książki Kapliczki, figury i krzyże przydrożne w gminie Jednorożec i bloga Kurpianka w wielkim świecie.


skrót wiadomości
 
Treść opinii:
Autor:
Kod z obrazka:
Baca Data: 15 lipiec 2018, 08:35
A ktoś będzie miał  uprawnienia do prowadzenia kolumny rowerowej  zgodnie z rozporządzeniem ? czy też na spontanie jak zwykle? a kto tym razem pójdzie siedzieć..
Ufo Data: 15 lipiec 2018, 14:37
a to już ktoś siedział ? ??


ePrzasnysz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii internautów. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, obraźliwe, wulgarne, naruszające zasady współżycia społecznego albo naruszające prawa ePrzasnysz.pl lub innych podmiotów może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.01 s.