Niedziela, 17 luty 2019
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 
Małe i duże potoki pasażerskie, czyli koncepcja funkcjonowania transportu publicznego
(12 lipiec 2018)
Rozmiar tekstu: A A A

Czy można się spodziewać, że wkrótce pojawią się nowe uregulowania prawne, które w jasny sposób wskażą w czyich kompetencjach ma być autobusowy transport publiczny (samorząd powiatowy? gminny?) i czy jest szansa, by w miarę szybko został przywrócony transport publiczny w rejonach, gdzie - po upadku firmy Mobilis (a więc m.in. w powiecie przasnyskim), pojawił się problem z regularną komunikacją autobusową. Kto ma dofinansowywać nierentowne przewozy? A może takie przewozy po prostu znikną? Czy 9 lipca, na posiedzeniu Zespołu do Spraw Infrastruktury, Rozwoju Lokalnego, Polityki Regionalnej i Środowiska Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, zapadły jakieś kluczowe postanowienia?

Wydział Prasowy Ministerstwa Infrastruktury potwierdził nam, że projekt o zmianie ustawy o publicznym transporcie zbiorowym faktycznie był rozpatrywany 9 lipca na posiedzeniu Zespołu do Spraw Infrastruktury, Rozwoju Lokalnego, Polityki Regionalnej i Środowiska Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. Żadnych kluczowych odpowiedzi jednak nie otrzymaliśmy.

W odpowiedzi Wydziału Prasowego czytamy m.in. „Podczas posiedzenia strona samorządowa miała możliwość przedstawienia opinii na temat rozwiązań przewidzianych w projekcie ustawy. Uczestnicy spotkania wskazali na konieczność kontynuowania prac nad zmianą przepisów ustawy o publicznym transporcie zbiorowym w celu stworzenia lepszych warunków do funkcjonowania publicznego transportu zbiorowego i wzmocnienia roli jednostek samorządu terytorialnego w jego organizacji. Zgodnie z ustaleniami z posiedzenia zespołu prace nad wypracowaniem docelowych rozwiązań zawartych w projekcie ustawy będą kontynuowane przy udziale strony samorządowej w ramach Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego”.

Wydział Prasowy Ministerstwa Infrastruktury wyjaśniał nam też, że zaproponowana w projekcie koncepcja funkcjonowania transportu publicznego oparta jest na założeniu, że samorządy będą zobowiązane do tworzenia pakietów linii komunikacyjnych składających się z co najmniej jednej linii o dużym potoku pasażerskim i co najmniej jednej linii o małym potoku pasażerskim, rozłożonych równomiernie pomiędzy poszczególne pakiety. Takie rozwiązanie pozwoli samorządom tworzyć rentowne pakiety linii komunikacyjnych, które nie będą wymagały dofinansowania. Każda jednostka samorządu terytorialnego będzie też zobowiązana do opracowania planu transportowego, pozwalającego na zaspokojenie potrzeb przewozowych na jej obszarze.
skrót wiadomości
 
Treść opinii:
Autor:
Kod z obrazka:
Gość Data: 15 lipiec 2018, 07:07
Niech wkącu jeżdżą te pks bo niema czym dojechać do przasnysza i z przasnysza. Trochę smutne że my pasażerowie na tym cierpimy Przasnysz odcięty od świata
Mały Data: 16 lipiec 2018, 06:20
Niech przywraca te pks bo nie mam czym dojeżdżać do Białegostoku smutne że władze do tego dopuściły


ePrzasnysz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii internautów. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, obraźliwe, wulgarne, naruszające zasady współżycia społecznego albo naruszające prawa ePrzasnysz.pl lub innych podmiotów może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.01 s.