Piątek, 15 luty 2019
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 
Biuro Rekordów: Rekord Polski na Najdłuższy łańcuch z papieru (trzy miesiące)
Źródło : Biuro Rekordów, (12 lipiec 2018)
Rozmiar tekstu: A A A

Mamy kolejny Rekord Polski związany z tworzeniem najdłuższego łańcucha z papieru. Tym razem mieszkańcy powiatu Przasnyskiego z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Chorzel podjęli się wykonania w ciągu trzech miesięcy rekordowo długiego papierowego łańcucha.

ZOBACZ ZDJĘCIA


Bicie Rekordu Polski na najdłuższy łańcuch z papieru przygotowany w 3 miesiące odbyło się w ramach akcji społecznej 100 na 100. Wydarzenie miało na celu uczczenie 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. W ten nietypowy sposób mieszkańcy powiatu przasnyskiego zapisali się w lokalnej historii, związanej z obchodami setnej rocznicy Polskiej niepodległości. Innym ważnym celem, który przyświecał organizatorom zaangażowanym w przedsięwzięcie, była chęć zintegrowania środowisk społecznych gmin powiatu przasnyskiego, które do tej pory nie brały jeszcze udziału w żadnym wspólnym projekcie o charakterze ponad gminnym.

100 na 100

Wspólne tworzenie biało-czerwonego łańcucha z papieru miało wymiar symboliczny. Każdy z elementów łańcucha łączył pracę rożnych środowisk, pokoleń, gmin i miejsc. Dzięki połączeniu kolejnych części łańcucha, udało się także zjednoczyć dosłownie i w przenośni wszystkich mieszkańców powiatu przasnyskiego. Dzięki temu, że bicie rekordu trwało aż 3 miesiące, poszczególne grupy społeczne i środowiska mogły się ze sobą mocno zintegrować. Nic tak nie łączy, jak wspólna praca wykonywana w jednym, szczytnym celu.

Towarzystwo Chorzel

Tworzenie rekordowego łańcucha w poszczególnych gminach powiatu przasnyskiego rozpoczęło się od wyboru lokalnych koordynatorów oraz przygotowania pod ich nadzorem stosownej liczby kilometrów papierowego dzieła. Prace nad najdłuższym łańcuchem z papieru ruszyły pełną parą w połowie marca. W proces tworzenia biało-czerwonego łańcucha z papieru zaangażowanych było łącznie około 1 500 osób. Najwięcej fragmentów łańcucha wykonali uczniowie szkół podstawowych oraz przedszkoli samorządowych, którzy w ramach zajęć wychowawczych realizowali przydzielone zadania. W całą akcję włączyli się również seniorzy, ochotnicze straże pożarne, koła gospodyń wiejskich, a także osoby prywatne.

Powiat przasnyski

Wspólne tworzenie najdłuższego biało-czerwonego łańcucha zakończyło się pod koniec maja 2018 roku. Następnie przetransportowano wszystkie fragmenty stworzonego łańcucha do Przasnysza, w okolice Rynku

Finał akcji odbył się 9 czerwca 2018 roku na Rynku w Przasnyszu. Łączenie gotowych elementów łańcucha w jedną całość rozpoczęło się o godzinie 9:00. Cała biało-czerwona akcja trwała 6 godzin, w trakcie których zaangażowane osoby, wykonywały powierzone im zadania na sto procent. Na samym początku dokładnie omówiono sposób układania, łączenia i mierzenia łańcucha, tak aby rekord mógł zostać prawidłowo zweryfikowany.

100-na-100

Obecny na miejscu geodeta – Cezary Mamiński dokonał dokładnych pomiarów na Rynku, na którym układano rekordowy łańcuch z papieru oraz zmierzył poszczególne fragmenty łańcucha przed ich połączeniem. Po wykonaniu wszystkich obliczeń było jasne, że rekord został pobity. Najdłuższy łańcuch z papieru, wykonywany przez 3 miesiące mierzył dokładnie 151 kilometrów i 930 metrów.

Po ogłoszeniu oficjalnego wyniku nowego Rekordu Polski na najdłuższy łańcuch z papieru wykonany w ciągu 3 miesięcy radości wszystkich zgromadzonych na Rynku osób nie było końca. Udało się! Mieszkańcy Powiatu Przasnyskiego wraz z Towarzystwem Przyjaciół Chorzel odnieśli sukces i spisali się na medal!

skrót wiadomości
 
Treść opinii:
Autor:
Kod z obrazka:
. Data: 12 lipiec 2018, 12:12
Czemu ma służyć te rekordowe zmarnowanie kilometrów papieru?? Ile drzew trzeba wyciąć?? Jaki koszt jest tej inwestycji i kto ją poniósł??
Data: 12 lipiec 2018, 14:01
Proponuję ustanowienie  kolejnych rekordów;np. największy odpad papierowo-metalowy,największy absurd itp.
Krzyś Data: 12 lipiec 2018, 15:24
Czemu ma służyć te rekordowe zmarnowanie kilometrów papieru?? Ile drzew trzeba wyciąć?? Jaki koszt jest tej inwestycji i kto ją poniósł??
W pełni popieram tą wypowiedz, nic dodać, nic ująć.
Cd Data: 12 lipiec 2018, 15:50
Czemu to służy? A moze by tak najdluzszy chodnik bez dziur?
miś Data: 13 lipiec 2018, 08:11
To po prostu nasz , przasnyski" słomiany miś" z kultowej komedii Barei
miś Data: 13 lipiec 2018, 08:13
To po prostu nasz , przasnyski "słomiany miś " z kultowej komedii Barei


ePrzasnysz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii internautów. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, obraźliwe, wulgarne, naruszające zasady współżycia społecznego albo naruszające prawa ePrzasnysz.pl lub innych podmiotów może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.02 s.