Poniedziałek, 21 styczeń 2019
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 
Są wyczekiwane wyniki Matur 2018
(11 lipiec 2018)
Rozmiar tekstu: A A A

Uczniowie klas maturalnych wyczekiwali wyników egzaminu maturalnego. Wyniki już są. Powiat przasnyski jest bezkonkurencyjny.
Do egzaminów maturalnych przystąpiło 411 uczniów, 335 go zdało, czyli 81,50%.


Zespół Szkół Powiatowych im. mjr. H. Sucharskiego w Przasnyszu:

Do egzaminów maturalnych przystąpiło 149 uczniów, w liceum ogólnokształcącym 33, w technikum 110 oraz 6 osób w liceum ogólnokształcącym dla dorosłych.

Egzaminy zdało 102 uczniów, 23 uczniów w liceum ogólnokształcącym, 78 w technikum i 1 osoba w liceum ogólnokształcącym dla dorosłych, czyli 68,46%.


Zespół Szkół Powiatowych im. Wł. St. Reymonta w Chorzelach:

Do egzaminów maturalnych przystąpiło 34 uczniów, w liceum ogólnokształcącym 34, w technikum 0. Egzaminy zdało 30 uczniów, czyli 88,24%


Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Przasnyszu:

Do egzaminów maturalnych przystąpiło 160 uczniów.

Egzaminy zdało 154 uczniów, czyli 96,25%.


Liceum Ogólnokształcące w Jednorożcu:

Do egzaminów maturalnych przystąpiło 25 uczniów.

Egzaminy zdało 25 uczniów, czyli 100%.


Zdawalność egzaminu maturalnego w innych powiatach:

 • W powiecie ciechanowskim do egzaminów przystąpiło 741 uczniów, zdało go 582, czyli 78,50 %
 • W powiecie makowskim do egzaminów przystąpiło 317 uczniów, zdało go 246, czyli 77,60 %
 • W powiecie mławskim do egzaminów przystąpiło 541 uczniów, zdało go 419, czyli 77,40 %


  W ubiegłym roku bardzo głośno było wokół egzaminu maturalnego w Chorzelach. Poniżej przedstawimy wyniki oraz podsumowanie chorzelskich uczniów:


  Egzamin maturalny w Chorzelach

  W bieżącym roku szkolnym Zespół Szkół Powiatowych im. Wł. St. Reymonta w Chorzelach ukończyły dwa oddziały Liceum Ogólnokształcącego - łącznie 35 uczniów, z których wszyscy zadeklarowali przystąpienie do matury, a 34 zgłosiło się na egzamin. W tym roku w ZSP nie było żadnej klasy Technikum, wobec czego egzamin w tym typie szkoły nie odbył się.

  Egzamin maturalny to najbardziej obiektywny i sprawiedliwy sposób sprawdzenia pracy szkoły. Rolą placówki jest przygotowanie uczniów i na tym ta rola się właściwie kończy. Sam proces sprawdzania wiedzy, organizacji egzaminu i sprawdzania prac jest całkowicie niezależny, prowadzony przy udziale obserwatorów zewnętrznych. Zakodowane arkusze maturzystów sprawdzają niezależni egzaminatorzy często na drugim końcu województwa. Wyniki matury i pokazana na ich podstawie edukacyjna wartość dodana (EWD) świadczą o jakości pracy szkoły. Dyrekcja chorzelskiego liceum zorganizowała cały system przygotowań do matur, na który składają się przede wszystkim solidna i systematyczna praca nauczycieli przedmiotów, zajęcia fakultatywne, zajęcia wyrównawcze, kilkakrotnie organizowane próbne matury, system pomocy koleżeńskiej oraz zaangażowanie nauczycieli. Cały proces wspomagany jest nowoczesnymi pomocami dydaktycznymi pozyskanymi dzięki udziałowi w projektach unijnych. Najlepszym tegorocznym maturzystą jest Bartosz Jankowski, który uzyskał bardzo wysokie wyniki i zostanie przedstawiony do nagrody Starosty Przasnyskiego. Wyniki egzaminu maturalnego w Chorzelach przedstawia poniższa tabela:


  W sumie w ostatnich czterech latach Liceum Ogólnokształcące ukończyło 138 osób, z czego deklarację o przystąpieniu do matury złożyło 131 absolwentów, a 130 zgłosiło się na egzamin. Spośród 130 absolwentów tylko 6 nie uzyskało świadectwa dojrzałości, a wynik ten może ulec poprawie , ponieważ 3 uczniom pod koniec sierpnia przysługuje egzamin poprawkowy.

 • skrót wiadomości
   
  Treść opinii:
  Autor:
  Kod z obrazka:
  Ania Data: 12 lipiec 2018, 04:34
  a u pani Sternal ktoś zdał maturę w tym roku? czy poszło im jak zwykle?
  Sep Data: 12 lipiec 2018, 12:48
  Mydlenie oczu! Co to znaczy zdawalnosc? Niech podadza z jakimi wynikami zdali.


  ePrzasnysz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii internautów. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, obraźliwe, wulgarne, naruszające zasady współżycia społecznego albo naruszające prawa ePrzasnysz.pl lub innych podmiotów może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
   
   
    strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

  ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.01 s.