Niedziela, 20 styczeń 2019
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 
„Kręci mnie bezpieczeństwo …" pogadanka w Domu Dziecka w Czernicach Borowych
Źródło : KP PSP Przasnysz, (10 lipiec 2018)
Rozmiar tekstu: A A A

9 lipca 2018r. Przasnyska straż pożarna była z wizytą u dzieci z Domu Dziecka w Czernicach Borowych w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny”.

Dzieci zostały zapoznane w jaki sposób wezwać pomoc, kiedy w ich otoczeniu powstanie niebezpieczeństwo. Następnie w związku z okresem wakacyjnym omówione zostały bezpieczne formy spędzania czasu wolnego, szczególnie nad wodą. Podopieczni Domu Dziecka dowiedzieli się, że praca strażaka polega nie tylko na gaszeniu pożarów, ale również na prowadzeniu działań ratowniczych w takich dziedzinach jak: ratownictwo techniczne, ratownictwo wodno-nurkowe, ratownictwo wysokościowe, ratownictwo chemiczno-ekologiczne, w których są przeszkoleni oraz muszą się z nimi zmagać.Ponadto poznali także jakie występują zagrożenia w służbie strażaka.

W dalszej części spotkania został omówiony dzień z życia strażaka od przyjęcia służby do jej zdania. Dzieci zobaczyły jak musi być umundurowany strażak-ratownik przystępujący do działań. Atrakcją dla dzieci było obejrzenie wozu strażackiego od środka oraz usłyszały korespondencję radiową między strażakiem będącym poza jednostką w samochodzie, a dyżurnym operacyjnym znajdującym się w Powiatowym Stanowisku Kierowania.
skrót wiadomości
 
Treść opinii:
Autor:
Kod z obrazka:


Brak Waszych opinii do tego artykułu.
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.01 s.