Niedziela, 20 styczeń 2019
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 
Podsumowanie Piątkowych Działań pod kryp. „PASY”
Źródło : KPP Przasnysz, (09 lipiec 2018)
Rozmiar tekstu: A A A

W miniony piątek 6 lipca przasnyscy policjanci prowadzili wzmożone działania pod kryptonimem „PASY”. Podczas akcji funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na to, czy kierujący i pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy oraz, czy dzieci przewożone są w sposób prawidłowy.

Pomimo wielu apeli policjanci z przasnyskiej drogówki tylko w dniu działań ujawnili aż 23 przypadki łamania przepisów związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym za które kierujący otrzymali mandaty karne.

Pamiętajmy o tym, że pasy bezpieczeństwa ratują życie, jeśli nie są zapięte to w przypadku wyrzucenia osoby przez przednią szybę samochodu, podczas uderzenia w przeszkodę, ryzyko odniesienia ciężkich obrażeń jest 25 razy większe.

Natomiast ryzyko śmierci jest 6 razy większe. Poduszka powietrzna redukuje ryzyko śmierci o 50% tylko wtedy, gdy podczas wypadku działa wspólnie z pasami bezpieczeństwa. Pasażerowie na tylnym siedzeniu są tak samo narażeni na poważne obrażenia jak z osoby siedzące z przodu samochodu. Ponadto, w razie wypadku stanowią oni śmiertelne zagrożenie dla podróżujących z przodu pojazdu, ponieważ uderzają w nich z ogromna siłą. Równie ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa są foteliki dla dzieci. Rodzic nie jest w stanie utrzymać w rękach dziecka, które w momencie nieoczekiwanego uderzenia przybiera masę słonia. Co więcej, w czasie wypadku, rodzic może przygnieść dziecko własnym ciałem zmniejszając jego szansę na przeżycie.
skrót wiadomości
 
Treść opinii:
Autor:
Kod z obrazka:
Monia Data: 09 lipiec 2018, 22:21
Zawsze zapinam pasy, mąż i dzieci też.Nawet pięcioletni syn mówi mamo zapnij pasy,gdy zapalę samochód a jeszcze pasów nie zapięłam.
VMAX Data: 13 lipiec 2018, 22:19
kto chce zapina kto nie chce nie zapina i co komu do tego bo mi nic - to tylko pretekst do wystawienia łatwego mandatu dla


ePrzasnysz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii internautów. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, obraźliwe, wulgarne, naruszające zasady współżycia społecznego albo naruszające prawa ePrzasnysz.pl lub innych podmiotów może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.01 s.