Sobota, 23 luty 2019
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 
Zapraszamy na 38. Rajd Polskie Safari
Źródło : www.rajdpolskiesafari.pl, (24 czerwiec 2018)
Rozmiar tekstu: A A A

Zarząd Automobilklubu Polski powierzył mi w tym roku funkcję Dyrektora 38. Rajdu Polskie Safari. I choć przy organizacji imprez sportowych i turystycznych, w tym rund mistrzostw świata, Europy czy Polski,pracuję już od ponad 30 lat, to jednak kierowanie zespołem w RMPST i RPPST jest dla mnie zupełnie nowym wyzwaniem. Wraz z koleżankami i kolegami z AP oraz Auto Moto Klub Rzemieślnik w Przasnyszu, którego działacze są współorganizatorami zawodów zrobimy wszystko, aby nasze zawody wypadły okazale. W ubiegłym roku zawodnicy, dziennikarze i kibice wyjeżdżali do domu zadowoleni – jestem przekonany, że tak będzie i tym razem!

38. Rajd Polskie Safari rozegrany zostanie w dniach 3-5 sierpnia i odbędzie się w obsadzie międzynarodowej. Oprócz bowiem 3. rundy Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych, Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych, Dacia Duster Elf Cup oraz Pucharu Polski w Rajdach Baja stanowić będzie eliminację Mistrzostw FIA-CEZ. Na starcie zobaczymy więc nie tylko wszystkich najlepszych polskich kierowców w tej dyscyplinie, ale także załogi zagraniczne!

Bazą zawodów będzie ponownie gościnny Przasnysz. To dzięki życzliwości władz Powiatu Przasnyskiego, Miasta Przasnysz, Miasta i Gminy Chorzele, Gmin: Przasnysz, Jednorożec, Krzynowłoga Mała i Czernice Borowe będą się mogły odbyć najstarsze cykliczne zawody terenowe w naszym kraju. Rok temu udało nam się nawiązać wiele przyjaźni, które procentują obecnie podejmowaniem wspólnych działań, aby zawody wypadły jak najlepiej.

Pomagają nam nie tylko władze samorządowe, strażacy i okoliczni mieszkańcy, ale także np. księża z poszczególnych parafii. Chodzi bowiem o to, aby rajd przebiegał w sposób jak najbardziej bezpieczny. Nie można bowiem zapominać, że sport samochodowy – ze względu na duże prędkości uczestniczących aut – niesie ze sobą zagrożenia. Zawsze może się przydarzyć ludzki błąd czy defekt pojazdu. Pamiętajmy o tym!

Trasa naszych zawodów w stosunku do ubiegłego roku będzie rozszerzona – odbędzie się w sumie siedem odcinków specjalnych, w tym rozegrany w sobotę, 4 sierpnia widowiskowy prolog. Tego samego dnia na rynku w Przasnyszu odbędzie się także spektakularny wybór pozycji startowych. Będzie więc okazja do porozmawiania z uczestnikami.

W niedzielę, 5 sierpnia do przejechania jest sześć prób – dwie pętle po trzy odcinki. Łącznie OS-y liczyć będą około 224 kilometrów. Więcej szczegółów ujawnimy wkrótce…

Zapraszam wszystkich: zawodników, dziennikarzy i kibiców na Rajd Polskie Safari. Gościnny Przasnysz na Was czeka!

Jerzy Trzaska
Dyrektor 38. Rajdu Polskie Safari 2018
skrót wiadomości
 
Treść opinii:
Autor:
Kod z obrazka:
Bbs Data: 25 czerwiec 2018, 09:30
Miodzio 😉


ePrzasnysz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii internautów. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, obraźliwe, wulgarne, naruszające zasady współżycia społecznego albo naruszające prawa ePrzasnysz.pl lub innych podmiotów może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.01 s.