Sobota, 23 luty 2019
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 
ENGLISH DAY w Szkole Podstawowej nr 1 w Przasnyszu
(24 czerwiec 2018)
Rozmiar tekstu: A A A

20 czerwca 2018r. w Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Przasnyszu hucznie obchodzono Dzień Angielski. Z tej okazji wszyscy uczniowie placówki uczestniczyli w wydarzeniu składającym się z trzech części.

ZOBACZ ZDJĘCIA


English Day otworzył Hymn Wielkiej Brytanii i Festiwal Muzyczny GrannyAwards. Jego uczestnicy rywalizowali o złotą, srebrną i brązową płytę oraz nagranie zwycięskich piosenek w profesjonalnym studiu muzycznym. Na wstępie uczniowie usłyszeli chór dziewczęcy w składzie: Kinga Szafirowicz (7c), Ewa Pawłowska(7c), Natalia Wójcik (7c), Julia Grabowska (7c), Aleksandra Gwardys (4a), Michalina Winnicka (4a), Natalia Bęcławska (4d), Julia Obrębska (4d), Martyna Makowska (6s), Zuzanna Polcyn (6S) i Zofia Pędrak (6S). Chór zaprezentował utwór Rhiany „Diamonds” w aranżacji chóru One Voice Choir. Potem rozpoczęła się indywidualna rywalizacja wyżej wymienionych wokalistów. Mogliśmy usłyszeć naprawdę piękne wykonania piosenek ze znanych filmów i topowych list przebojów Wielkiej Brytanii. Wszystkie występy były na wysokim poziomie i jurorzy (Arkadiusz Siejka, Lidia Chachulska i Agnieszka Cieślak-Żołnowska) mieli „trudny orzech do zgryzienia”, ale ostatecznie…

Pierwsze miejsce i złotą płytę jury przyznało Zuzannie Polcyn za piosenkę „Skyfall” Adellez filmu o Jamesie Bondzie pod tym samym tytułem.
Srebrną płytę oraz drugie miejsce za piosenkę „TryEverything” Shakiry otrzymała Zofia Pędrak.
Trzecie miejsce i brązową płytę wywalczyła Natalia Bęcławska z utworem „I see the light” z filmu „Zaplątani”. Wszystkie właścicielki płyt już wkrótce nagrają swoje piosenki w studiu muzycznym.


W kolejnej części obchodów English Day uczniowie obejrzeli przedstawienie „Atrip to London”. Widzowie mieli okazję zobaczyć najciekawsze miejsca i zabytki stolicy Anglii, obejrzeć scenki w języku angielskim, dotyczące codziennego życia w krajach brytyjskich oraz podziwiać postacie sławnych Brytyjczyków, a wszystko to okraszone humorem, świetną muzyką, efektami dźwiękowymi i wizualnymi oraz niesamowitą grą aktorską. W występie zobaczyliśmy uczniów z klas: 6S - Darię Sobocińską , 6C - Konrad Sokołowski, Kacper Maluchnik, Jakub Tworkowski, Kacper Szczepański, Ola Borowa, Katarzyna Czaplicka, Paulina i Sylwia Sender i 7B - Zofia Osowska, Aleksandra Jelińska, Wiktoria Smolińska, Ola i Zofia Milczarek, Adam Długokęcki, Mateusz Leleń i Natalia Kacprzycka.
Wspólne występy i zabawa znajdowały natychmiastowy i pozytywny oddźwięk w reakcjach publiczności, która spontanicznie reagowała na popisy szkolnych aktorów, nagradzając ich gromkimi brawami.


Ostatnia część English Day to wyróżnienia i nagrody dla uczniów biorących udział konkursach i wydarzeniach dotyczących języka angielskiego w roku szkolnym 2017/18.

Wyróżnione zostały następujące osoby.
- Za konkurs na opowiadanie w języku angielskim „My Day in the UK” pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego w kategorii klas 5-6:

1. miejsce - Zuzanna Jakubowska VIc
2. miejsce - Nikola Łukaszewska Va
3. miejsce - Zuzanna Urban Va

w kategorii klas 5-6

1. miejsce - Zuzanna Milczarek VII b
2. miejsce - Olaf Smoleński VII a
3. miejsce - Zofia Osowska VII b

Prace uczennic, które zajęły pierwsze miejsca, zostaną opublikowane przez wydawnictwo książkowe.

- Za konkurs The Big Challenge dyplomy First Class oraz nagrody za pierwsze miejsca w szkole odebrali:

Poziom 3. - Olaf Smoleński
Poziom 2. – Zuzanna Jakubowska
Poziom 1. – Martyna Masłocha

Szczególne wyróżnienie w konkursie The Big Challenge otrzymała również Kalina Pacewicz, która wylosowała nagrodę elektroniczną The Twenty Award na poziomie 1.

Wyróżnienie otrzymały również Pola Chachulska i Natalia Głażewska, dzięki ich zaangażowaniu w projekt KidSpeak mogliśmy poznać studentów z Chin i Indii w tym roku szkolnym.

Na Koniec organizatorzy tegorocznego English Day: Katarzyna Bieńkowska i Grzegorz Kościug złożyli szczególne podziękowania uczniom, którzy bezinteresownie i bardzo aktywnie włączyli się w przygotowanie tego wydarzenia.

Wyróżnieni uczniowie to:

Alan Marchewka (7b) – za samodzielne nagłośnienie Dnia Angielskiego oraz przygotowanie sprzętu muzycznego na liczne spotkania zespołu wokalnego.

Pola Śmigielska, Zuzanna Polcyn, Aleksandra i Karolina Borowe - uczennice klasy 6C zajmowały się promocją English Day w szkole i w znaczącym stopniu przyczyniły się do wykonania dekoracji na tą okoliczność.
skrót wiadomości
 
Treść opinii:
Autor:
Kod z obrazka:


Brak Waszych opinii do tego artykułu.
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.01 s.