Niedziela, 17 luty 2019
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 
Umowy na remonty strażnic OSP podpisane
(23 czerwiec 2018)
Rozmiar tekstu: A A A

Remonty posadzek, dachów, elewacji i stolarki okiennej, a także instalacji elektrycznej – to główne prace, które uda się wykonać w strażnicach OSP dzięki dotacji przyznanej z budżetu województwa. Umowy na ponad 371 tys. zł na projekty z powiatów ciechanowskiego, mławskiego, płońskiego, przasnyskiego i żuromińskiego podpisali dziś marszałek Adam Struzik i samorządowcy.

Na Mazowszu jest blisko dwa tysiące jednostek OSP, w których aktywnie działa blisko 75 tys. strażaków. Druhowie z Mazowsza są świetnie przygotowani do wykonywania powierzonych im zadań. Są przeszkoleni zarówno z zakresu ratownictwa drogowego, jak i medycznego. Co ważne, dysponują coraz lepszym sprzętem strażackim, w tym nowoczesnymi samochodami ratowniczo-gaśniczymi. Jest to możliwe również dzięki środkom z budżetu województwa. Od lat samorząd Mazowsza wspiera ochotnicze straże pożarne. Od 2006 r. do 2017 r. przekazał na zakup sprzętu i samochodów przeciwpożarowych ponad 71 mln zł. W tym czasie wsparcie otrzymało niemal 2995 jednostek OSP. Pozwoliło to zakupić przeszło 500 samochodów pożarniczych, ponad 20 łodzi, a także ponad 150 zestawów ratownictwa technicznego lub medycznego.

W tym roku samorząd Mazowsza zdecydował o uruchomieniu dodatkowego wsparcia dla mazowieckich OSP. Tym razem pieniądze trafią na remonty budynków strażnic OSP. Dzięki 5 mln zł dotacji uda się zrealizować 214 przedsięwzięć na terenie całego Mazowsza. Strażacy ochotnicy najczęściej aplikowali o środki na wymianę dachów strażnic, bram garażowych, a także drzwi i okien w budynkach. OSP środki z budżetu Mazowsza przeznaczą również na nowe elewacje i posadzki, a także instalacje elektryczne i wentylacyjne. Maksymalna dotacja wyniosła ok. 23,7 tys. zł.


skrót wiadomości
 
Treść opinii:
Autor:
Kod z obrazka:
gosc Data: 23 czerwiec 2018, 13:39
a Krzynowloga Mala znow  spi :( wczoraj jechalem przez ta miejscowosc  taka zaniedbana ze az zal .wezcie sie wkoncu do roboty .wstyd drodzy wlodarze .
Dociekliwy Piot Data: 24 czerwiec 2018, 09:54
Hmm, jak to możliwe, że w latach 2006-2017 wsparcie otrzymało NIEMAL 2995 jednostek? Skoro na Mazowszu funkcjonuje blisko 2 tys.jednostek?
faszysta Data: 28 czerwiec 2018, 10:56
ale są i lokalni działacze misiewicze i dla nich też coś musi skapnąć -  ale około tysiąca wirtualnych jednostek to kilkadziesiąt milionów rocznie lub i więcej ? się rozpływa w samym województwie mazowieckim
DZIK Data: 04 lipiec 2018, 23:28
podgardle i kark też już nie byle jaki ale jest się czym dzielić z tej wirtualnej rzeczywistości , także nie ma się co dziwić


ePrzasnysz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii internautów. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, obraźliwe, wulgarne, naruszające zasady współżycia społecznego albo naruszające prawa ePrzasnysz.pl lub innych podmiotów może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.02 s.