Sobota, 23 luty 2019
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 
Noc Bibliotek 2018
Źródło : MBP Przasnysz, (19 czerwiec 2018)
Rozmiar tekstu: A A A

Za nami kolejna edycja Nocy Bibliotek. Hasło tegorocznej akcji to "RzeczpospoCzyta" - w wyjątkowym jubileuszowym roku odzyskania przez Polskę niepodległości.

Noc Bibliotek 2018 była wyjątkowym wydarzeniem dla naszej biblioteki. Za parę dni przenosimy swoją siedzibę do budynku, który został wybudowany zaraz po odzyskaniu niepodległości. Tam wtedy mieścił się Teatr Miejski.  Po II wojnie światowej teatr zamieniono na kino. Od 2018 roku w wyremontowanym budynku będzie mieściła się biblioteka.

Noc Bibliotek była świetną okazją do organizacji wydarzenia pn.„PrzeprowadźMY bibliotekę" . Zaprosiliśmy naszych Czytelników do symbolicznej inauguracji przeprowadzki. Podczas happeningu 100 pierwszych książek  trafiło na swoje nowe miejsce. Cieszymy się, że akcja spotkała się z tak wspaniałym odzewem ze strony mieszkańców Przasnysza. Przybyli i mali i duzi. Ramię w ramię przekazywali sobie z ręki do ręki książki, świetnie się przy tym bawiąc w takt muzyki. DZIĘKUJEMY!!! Za Wasze dobre serca  symbolicznie podziękowaliśmy słodkimi serduszkami.

To było tylko preludium do kolejnych wydarzeń tego wieczoru.

Na najmłodszych czekało mnóstwo atrakcji: kodowanie na dywanie, ożywianie bohaterów kreskówek, quiz z bajek Disneya ale przede wszystkim czekały na nich trzy roboty Photon, które pomagają rozwijać kreatywność, zdolność logicznego myślenia, poznawanie podstaw programowania. Dzieciaki brały udział w wyścigu Photonów, programowały ich grę w piłkę, był też tor przeszkód i wiele innych atrakcji.

Dorosłych zaprosiliśmy na polski film w  reżyserii Łukasza Palkowskiego "Najlepszy" o  Ironmanie Jerzym Górskim. W rolach głównych wystąpili m.in. Jakub Gierszał, Arkadiusz Jakubik, Kamila Kamińska, Anna Próchniak i Adam Woronowicz. Film powstał na podstawie książki „Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą" autorstwa Łukasza Grassa.

Dziękujemy naszym partnerom: Miastu Przasnysz, Miejskiemu Domowi Kultury za pomoc w organizacji wydarzenia oraz Komendzie Powiatowej Policji w Przasnyszu za zabezpieczenie ul. J.Dąbrowskiego podczas wydarzenia "PrzeprowadźMY bibliotekę".

Dziękujemy wszystkim Uczestnikom za udział w imprezie. Zapraszamy za rok!
Projekt „Teatr-Kino-Biblioteka:historia jednego budynku”
„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji
skrót wiadomości
 
Treść opinii:
Autor:
Kod z obrazka:


Brak Waszych opinii do tego artykułu.
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.01 s.