Niedziela, 17 luty 2019
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 
Uwaga na oszustów na policjanta!
Źródło : KPP Przasnysz, (18 czerwiec 2018)
Rozmiar tekstu: A A A

Tylko w miniony piątek (15 czerwca br.) w Przasnyszu były cztery próby wyłudzeń metodą na policjanta o czym przekonali się mieszkańcy Przasnysza.

Więcej informacji o interwencjach policyjnych znajdziesz w zakładce POLICJA


Pamiętajmy, że oszuści na policjanta nie próżnują i wciąż mimo wielu starań policji próbują wykorzystywać osoby starsze do płacenia im pieniędzy. Za pomocą książki telefonicznej szukają numerów osób starszych i dzwonią do nich podając się za funkcjonariuszy policji czy też pracowników poczty. Oszuści wmawiają swoim ofiarom, że pieniądze, które trzymają w banku są zagrożone i jak najszybciej trzeba je wypłacić.

Godz. 11.30 – mieszkaniec Przasnysza poinformował o tym, że nn sprawca podający się za policjanta z przasnyskiej komendy i poinformował o tym, że do zgłaszającego będzie paczka za którą trzeba zapłacić przy odbiorze. Mężczyzna zgłaszającemu polecił by jej nie odbierać i że niedługo pojawi się w jego mieszkaniu bądź się z nim skontaktuje. Na szczęście zgłaszający zorientował się, że to próba wyłudzenia od niego pieniędzy metodą na policjanta.

Godz. 13.50 – mieszkaniec Przasnysza poinformował, że około godz. 11.10 nn sprawca zadzwonił na jego telefon stacjonarny i podając się za policjanta oświadczył, że konto bankowe zgłaszającego jest zagrożone i należy je zabezpieczyć. Sprawca gdy usłyszał, że żona zgłaszającego dzwoni do Komendy Policji w Przasnyszu i sprawdza jego wiarygodność rozłączył się. Należy tu zaznaczyć, że czujność zgłaszającego i jego żony doprowadziło do tego że sprawca nie osiągnął zamierzonego celu.

Godz. 14.35 – mieszkanka Przasnysza zawiadomiła o tym, że około godz. 11.09 na jej telefon stacjonarny zadzwoniła kobieta przedstawiająca się za pracownika poczty z informacją , że ma dla niej przesyłkę. Po zakończonej rozmowie na ten sam telefon domowy zadzwonił nn mężczyzna przedstawiający się na policjanta oznajmił, że kobieta która dzwoniła to oszustka. Powiedział, że telefon tej kobiety jest na podsłuchu i stąd wie o tym zdarzeniu. Mężczyzna zapytał czy kobieta ma telefon komórkowy a gdy otrzymał negatywną odpowiedź oznajmił, że już jadą do niej. Tylko przez czujność zgłaszającej nie doszło do wyłudzenia pieniędzy.

Godz. 14.37 – Komenda Powiatowa Policji w Przasnyszu została poinformowana przez mieszkańca Przasnysza o tym, że w godzinach przed południowych nn kobieta podająca się za pracownika poczty oraz nn mężczyzna podający się za policjanta próbowali w zgłaszającym i jego żonie wzbudzić obawę utracenia pieniędzy z konta bankowego. Z uwagi na postawę zgłaszającego i jego żony sprawcom nie udało się dokonać zamierzonego celu.

Na szczęście żadna z naciąganych osób nie uwierzyła fałszywym policjantom i od razu po podejrzanym telefonie zadzwoniła na komendę, by powiadomić o próbie przestępstwa.
Policjanci apelują o szczególną ostrożność.

- Apelujemy też do osób młodych, by ostrzegali swoich rodziców czy dziadków, gdy tylko pojawiają się informacje o wzmożonej aktywności oszustów. Wystarczy zadzwonić do swoich bliskich i powiedzieć, by w przypadku odebraniu takiego telefonu, natychmiast się rozłączyły. Warto też, by takie sprawy były zgłaszane nam. Można to zrobić chociażby pod całodobowym numerem alarmowym, 997 lub 122.skrót wiadomości
 
Treść opinii:
Autor:
Kod z obrazka:
Maruda Data: 18 czerwiec 2018, 16:35
Sprawcom nie udalo sie dokonać zamierzonego celu i przy okazji policjantom nie udalo sie dokonać złapania sprawcy :D
SzkolaPO Data: 18 czerwiec 2018, 22:44
Ja takiego bydlaka to bym za ( między nogami ) powiesił a jego łeb do wszystkich gazet o udostępnienie wizerunku z danymy osobowym A to krowę wsadził bym do
A kara to sprzątanie lasu z 20ha co do papierka


ePrzasnysz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii internautów. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, obraźliwe, wulgarne, naruszające zasady współżycia społecznego albo naruszające prawa ePrzasnysz.pl lub innych podmiotów może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.01 s.