Niedziela, 17 luty 2019
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 
Odjazdowy Bibliotekarz 2018 - relacja
Źródło : MBP Przasnysz, (18 czerwiec 2018)
Rozmiar tekstu: A A A
Już po raz szósty Miejska Biblioteka Publiczna w Przasnyszu zorganizowała rajd rowerowy "Odjazdowy Bibliotekarz", w którym wzięli udział czytelnicy biblioteki, miłośnicy książek i jazdy na rowerze.

W sobotni piękny poranek - wymarzony do aktywnego odpoczynku - na starcie stanęło 45 osób.

Przewodnikiem rajdu był Pan Leszek Czaplicki – instruktor turystyki rowerowej.

W tym roku wyruszyliśmy szlakiem św. Stanisława Kostki odwiedzając m.in. Kościół pw. Wniebowzięcia NMP (Św. Wojciecha) - miejsce chrztu małego Stasia. O przasnyskiej farze opowiedział nam regionalista, pilot wycieczek - Pan Jan Chmielewski.

Po raz pierwszy z naszym rajdem wyruszył Pan Łukasz Gołaszewski, który przebiegł całą trasę od startu do mety, jednocześnie pomagając rowerzystom w bezpiecznym pokonywaniu skrzyżowań ulicznych.

Trasa tradycyjnie wiodła szlakiem przasnyskich bibliotek. W każdej z nich na uczestników rajdu czekały książki, które można było zabrać w prezencie do domu, a także loteria, w której nagrodami były prace Pań z Klubu Rękodzieła „Biblioteka pod szpileczką".  Po obejrzeniu wszystkich bibliotek (biblioteki głównej , filii nr 2, filii nr 1 oraz Biblioteki Pedagogicznej) - ścieżką rowerową wyruszyliśmy do Rostkowa podziwiając po drodze uroki naszej „małej ojczyzny".

Na miejscu  w Parku Dydaktycznym wysłuchaliśmy ciekawych historii o samym Rostkowie i rodzinie Kostków oraz o postaciach ważnych dla historii regionu m.in.: Stanisławie Chełchowskim, Mikołaju Dzierzgowskim, Stanisławie Karolu Walentym Żórawskim.

Zobaczyliśmy też Sanktuarium św. Stanisława Kostki, z uwagi na rok jubileuszowy - pełen pielgrzymów z całej Polski.

Dalej wyruszyliśmy na metę naszego rajdu, która w tym roku była w Stajni Księstwo, tam też spotkaliśmy się z rajdem pracowników firmy KROSS S.A. . Po ciepłym posiłku na wszystkich czekało mnóstwo atrakcji m.in. strzelanie z łuku, jazda konna, lepienie garnków, jazda na motocyklach. W dobrych humorach, choć odrobinkę zmęczeni wracaliśmy do Przasnysza.

Serdecznie dziękujemy współorganizatorom: Bibliotece Pedagogicznej w Przasnyszu, Fundacji SCALAM, właścicielowi stajni Księstwo - Panu Jackowi Piotrowskiemu.Projekt „Teatr-Kino-Biblioteka:historia jednego budynku”
„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
skrót wiadomości
 
Treść opinii:
Autor:
Kod z obrazka:


Brak Waszych opinii do tego artykułu.
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.01 s.