Sobota, 23 luty 2019
Pogoda na dziś:
temp. °C
temp. odcz. °C
wiatr km/h
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików coockies w Twojej przeglądarce.
Przasnysz » dzisiaj · okolice · dawniej · historia Informator » urzędy · kościoły · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Zabawa » chat · konkursy Praca
Aktualności
Galeria
 
Średnie kursy walut
EURUSDGBP
4,22 zł
(-0,38%)
3,82 zł
(-0,31%)
5,88 zł
(-0,02%)
 
 
Zostań Terytorialsem - nabór ochotników
(18 czerwiec 2018)
Rozmiar tekstu: A A A

Zostań jednym z nas!
Ochotnicy do Wojsk Obrony Terytorialnej z północnego Mazowsza mogą nadal składać wnioski o przyjęcie do służby. Rekrutować mogą  kobiety i mężczyźni, którzy do tej pory nie pełnili żadnej formy służby wojskowej oraz rezerwiści.

Za każdym razem wielkim przeżyciem dla każdego z ochotników jest wypowiedzenie słów roty przysięgi wojskowej na sztandar. W lipcu odbędzie się już trzecia uroczysta przysięga wojskowa żołnierzy Obrony Terytorialnej, tym razem w Ostrołęce. Przysięgi mają miejsce w centralnych miejscach miast skąd pochodzą Terytorialsi, poprzednie odbyły się w Łosicach i  w Ciechanowie.

Jak zostać Terytorialsem?
Pierwszym krokiem powinien być kontakt  z Wojskową Komendą Uzupełnień. W Północnym Mazowszu znajdują się one w:Ciechanowie, Ostrołęce, Siedlcach, Wyszkowie, Mińsku Mazowieckim, Warszawie Pradze oraz Warszawie Śródmieściu.
Kolejnym krokiem będzie złożenie wniosku o powołanie do służby. Druk można oczywiście otrzymać bezpośrednio z oficjalnej strony WOT www.terytorialsi.wp.mil.pl (zakładka „chcę wstąpić”) lub stron internetowych WKU.
Od momentu złożenia wniosku do TSW zacznij przygotowania: zapoznaj się z materiałami, które pozwolą Ci przygotować się do rozmowy kwalifikacyjne - znajdziesz je na stronach WKU lub WOT, zadbaj również o podniesienie Twojej sprawności fizycznej.

WKU, pod które podlega kandydat poinformuje o proponowanych terminach wizyty w jednostce. Podczas takiej wizyty kandydat pozna dowódcę, zobaczy obiekty szkoleniowe oraz zapozna się z harmonogramem szkolenia. Podczas zapoznania z jednostką dobierzemy dla Ciebie także mundur i buty.

Kolejnym krokiem jest spotkanie z Komisją kwalifikacyjną, ma to formę rozmowy sprawdzającej wiedzę kandydata z zakresu udostępnionych materiałów informacyjnych. Podczas spotkania analizowana jest także dokumentacja dostarczona przez kandydata, komisja stwierdza, czy dany kandydat spełnia podstawowe kryteria.
Pozytywny wynik kwalifikacji będzie skutkował skierowaniem kandydata na badania lekarskie
i psychologiczne. Po otrzymaniu pozytywnych orzeczeń wojskowej komisji lekarskiej oraz pracowni psychologicznej kandydatowi zostanie doręczona karta powołania. Nastąpi to nie później niż
na 14 dni przed terminem rozpoczęcia szkolenia.

Jak będziemy szkolić?
Na potrzeby szkolenia żołnierzy pełniących Terytorialną Służbę Wojskową w Wojskach Obrony Terytorialnej został wdrożyły innowacyjny - trzyletni system szkolenia. System ten jest skonstruowany w taki sposób aby umożliwić pogodzenie życia osobistego i zawodowego ze służbą wojskową. Pierwszym etapem tego szkolenia są tzw. „szesnastki”, czyli 16-dniowe szkolenia podstawowe oraz 8-dniowe szkolenia wyrównawcze.
Szkolenia podstawowe  są skierowane do osób, które wcześniej nie były w wojsku,  trwają  one 16 dni. Priorytetem jest szkolenie ogniowe, w tym nauka bezpiecznego i efektywnego posługiwania się bronią.  
Szkolenia wyrównawcze są skierowane do rezerwistów rozpoczynających Terytorialną Służbę Wojskową. Jego celem jest wyrównanie poziomu wyszkolenia ochotników, którzy wcześniej pełnili służbę w różnych jednostkach wojskowych.
16-dniowe szkolenie podstawowe, czy też 8-dniowe wyrównawcze jest tylko preludium
i przepustką do dalszego szkolenia Terytorialsów.

Dla kogo ta oferta?
Każdy, kto nie był wcześniej w wojsku lub jakiś czas temu zakończył służbę wojskową, a chciałby spróbować swoich sił i zdobyć cenne doświadczenie, będzie miał taką możliwość. W szeregach Brygady Obrony Terytorialnej mile widziane są zarówno osoby aktywne społecznie, jak i te, które dopiero szukają pomysłu na siebie. Zapewniamy formę służby zapewniającą dogodne warunki zbalansowania życia rodzinnego, zawodowego i możliwość służby dla Ojczyzny.

5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej im. st. sierż. Mieczysława DZIEMIESZKIEWICZA
ps. ”RÓJ” została powołana w drugim etapie tworzenia Wojsk Obrony Terytorialnej. Stały rejon odpowiedzialności 5. MBOT obejmuje aż 17 powiatów. Dowództwo Brygady stacjonuje w Ciechanowie, natomiast bataliony mieszczą się w Ciechanowie, Siedlcach, Komorowie oraz Zegrzu Południowym. Po wyznaczeniu na stanowisko Dowódcy Brygady
płk dypl. Andrzeja WASIELEWSKIEGO rozpoczął się proces formowania 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.www.terytorialsi.mil.pl
FB: Wojska-Obrony-Terytorialnej
TT: @terytorialsi


skrót wiadomości
 
Treść opinii:
Autor:
Kod z obrazka:
Data: 18 czerwiec 2018, 20:44
Brakuje ludzi , i będzie brakować ....


ePrzasnysz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii internautów. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, obraźliwe, wulgarne, naruszające zasady współżycia społecznego albo naruszające prawa ePrzasnysz.pl lub innych podmiotów może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 
 
  strona główna O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt  do góry  

ePrzasnysz © www.luba.int.pl 2006. 0.01 s.